Aix en Provence – mesto tisícich fontán

Publikované okt 5, 2013 v kategórii Francúzsko

Aix en Provence – mesto tisícich fontán

Mesto Aix en Provence je súčasťou historickej oblasti na juhu Francúzska s názvom Provensálsko. Nachádza sa 30 km od mesta Marseille.

Aix en Provence je známe ako historické, kúpeľné a univerzitné mesto. V tomto článku si povieme pár zaujímavostí o tomto krásnom mestečku a poradíme s výberom vhodného ubytovania.

Aké pamiatky v Aix en Provence sa oplatí vidieť?

Celá oblasť Provensálska je hojne navštevovaná turistami. Dôvodov je veľa – nádherná príroda, bohaté kultúrne dedičstvo a množstvo ďalších turistických atrakcií.

Historické stopy tu po sebe zanechali aj Rimania. Tí vytvorili kúpele Sextius, ktoré fungujú dodnes.

V nadpise článku sme spomenuli fontány. Tie sú symbolom mesta už dlhé roky, vybudované boli v 17. storočí. Najstaršia je Espéluque, najväčšia nesie názov La Rotonde. Práve okolo nej je vybudované hlavné námestie.

Už len obyčajná prechádzka po miestnych uliciach a námestiach je veľkým zážitkom. Do pamäti sa Vám zaryje neopakovateľná zmes vôní, napríklad vôňa levandule a provensálskeho korenia.

Pravé provensálske korenie kúpite napríklad na nedeľnom trhu, ktorý sa koná na námestí pri radnici. To však nie je všetko. Miestni predavači tu zvyknú ponúkať čerstvé ovocie a zeleninu, olivové nátierky, sušené rajčiny a množstvo ďalších dobrôt, ktoré môžete pred kúpou ochutnať.

Sprievodca mestom

Kde hľadať ubytovanie?

Priamo v meste sa nachádzajú desiatky ubytovacích zariadení, ktoré je možné ľahko „booknuť“ prostredníctvom rezervačného systému. Ak sa Vám nebude žiadne z nich pozdávať, skúste hľadať v okolí. V Provensálsku je ich skutočne veľké množstvo.

Tipy na hotely v Aix en Provence

Medzi návštevníkmi mesta je veľmi vyhľadávaný dvojhviezdičkový hotel Le Concorde. Jeho hodnotenia nie sú zrovna najpozitívnejšie, nachádza sa však v centre mesta a oproti ostatným hotelom sú jeho ceny naozaj vynikajúce. Pokiaľ si pri ubytovaní nepotrpíte na luxus, Le Concorde je veľmi dobrou voľbou. Nachádza sa len 5 minút chôdze od slávnej promenádovej ulice Cours Mirabeu, v blízkosti je múzeum známeho maliara A. F. M. Graneta. Súčasťou izieb je klimatizácia, balkón, TV. Samozrejmosťou je Wi-Fi pripojenie, parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Izba pre dvoch stojí už od 72€/noc.

Veľmi dobrú polohu a výhodnú cenu má aj trojhviezdičkový hotel L’Atrium. Vďaka umiestneniu v centre mesta je väčšina zaujímavých turistických atrakcií v pohodlnej pešej dostupnosti. Ubytovacie jednotky pozostávajú z klimatizovaných štúdií a apartmánov, ktorých súčasťou je vlastná kúpeľňa a dobre vybavená kuchynka. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené raňajky a parkovisko. Cena nocľahu v dvojlôžkovej izbe začína od 85€.

urban-provence-2-1001317-m

Objednať ubytovanie v Aix en Provence!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *