Kde hľadať ubytovanie na Makarskej riviére?

Publikované dec 27, 2013 v kategórii Chorvátsko

Kde hľadať ubytovanie na Makarskej riviére?

Makarská riviéra patrí medzi najvyhľadávanejšie oblasti cestovného ruchu v Chorvátsku. Tvorí ju 53 km dlhý pás, tiahnuci sa po pobreží Jadranského mora od Brely (na severozápade) po Gradač (juhovýchod).

Okrem slnečného podnebia a príjemných pláží je veľkou výhodou prítomnosť masívu Biokovo, ktorý dotvára čarovnú atmosféru a chráni riviéru pred vetrom.

Pláže na Makarskej riviére

Makarská riviéra je známa ako oblasť s dlhými a krásnymi plážami, ktoré sú tvorené prevažne okruhliakmi. Väčšina z nich je ocenená tzv. „modrou vlajkou“, ktorú dostávajú pláže s mimoriadne čistou vodou a životným prostredím. Svedčí to o poctivej a pravidelnej údržbe.

Zábery z letovísk Makarskej riviéry

Najznámejšie turistické letoviská sú Baška Voda, Podgora, Gradač a Brela. Tá sa môže pochváliť plážou Punta Rata, ktorá bola kedysi v rôznych rebríčkoch označovaná ako najkrajšia pláž v celej Európe. Okrem väčších známych pláží odporúčame kúpanie v nenápadných romantických zátokách, ktorých je tu viac než dosť.

Kde nájsť ubytovanie?

Keďže je Makarská riviéra pomerne rozsiahla oblasť (a hlavne obľúbená medzi turistami), nachádzajú sa tu stovky rôznych ubytovacích zariadení. Miestne hotely a apartmány si môžete rezervovať prostredníctvom rezervačných systémov.

Tipy na apartmány

Vynikajúce hodnotenia má štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Agava v Makarskej. Hostia vo svojich recenziách chvália ochotných a priateľských majiteľov, čistotu a vybavenie apartmánov, výhodnú polohu pri pláži a vírivku priamo v apartmáne (platí pre apartmány Deluxe). Bezplatné Wi-Fi, nevýhodou je spoplatnené parkovanie. Priamo z apartmánu si môžete vychutnať výhľad na more, pláž je vzdialená 150 metrov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Nechýba ani balkón. Rezerváciu môžete uskutočniť cez odkaz vyššie.

Medzi dovolenkármi je obľúbené aj mesto Tučepi. Kvalitné apartmánové ubytovanie tu poskytuje štvorhviezdičková Villa Mila. Príjemné a moderné prostredie, výborný personál, poloha 200 metrov od pláže. Hostia si môžu vybrať spomedzi klasických izieb a apartmánov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú terasu s výhľadom na hory, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Súčasťou apartmánov je aj kuchynka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Aktuálne ceny ubytovania a podrobné info nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

promajna_makarska_riviera_dalmatia_croatia_beach_beaches_03

Objednať ubytovanie na Makarskej riviére!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *