Sprievodca pobytom v letovisku Lumbarda na Korčuli

Publikované mar 2, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca pobytom v letovisku Lumbarda na Korčuli

Krásne piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, romantické zátoky, pokojná oblasť a bujná vegetácia. Toto sú asi najhlavnejšie dôvody pre strávenie dovolenky v Lumbarde, ktorá je situovaná na ostrove Korčula.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je už od nepamäti poľnohospodárstvo (vínna réva) a rybolov, narodilo sa tu aj zopár významných sochárov. Niektorí pracujú v oblasti cestovného ruchu – prenajímajú napríklad apartmány turistom.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

Na dovolenku do Chorvátska sa zvyčajne necestuje za pamiatkami. Možno Vás však po niekoľkých dňoch prestane baviť vylihovanie na pláži a zatúžite po obhliadke mesta. Spomedzi sakrálnych pamiatok sa tu nachádza napríklad kostol sv. Petra a kostol sv. Jána. V jeho blízkosti je pahorok Koludrt, do ktorého bola vytesaná tzv. pséfizma (zápis o rozdelení pôdy). Ide o jednu z najstarších zachovaných písomných pamätihodností v krajine.

Kúpanie a vodné športy

Najväčším lákadlom sú samozrejme pláže a Jadranské more. Lumbarda má aj veľmi dobré podmienky na rôzne športy, na svoje si prídu potápači, windsurfisti aj priaznivci jachtingu. Väčšina pláží je tvorená jemným pieskom, za návštevu určite stojí napríklad zátoka Pržine. Dovolenkári vyhľadávajú aj okolité ostrovčeky.

Krátke video z Lumbardy

Overené ubytovanie v apartmánoch

Dovolenkári preferujú pri pobyte v Chorvátsku zväčša zariadenia apartmánového typu. Kompletnú ponuku nájdete na stránkach rezervačných systémov, nezabudnite si pri každom prečítať hodnotenia od predchádzajúcich hostí. Výborné hodnotenia majú napríklad trojhviezdičkové Apartments Villa Maris. Výhodná poloha blízko mora (70 metrov od pláže), pokojná lokalita, skvelý personál, chutná kuchyňa (súčasťou areálu je reštaurácia) a férové ceny. V blízkosti zariadenia je autobusová zastávka, vďaka ktorej sa ľahko dostanete do ostatných častí ostrova. Centrum Lumbardy je vo vzdialenosti približne 400 metrov. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón, jedna alebo viacero kúpeľní, jedna alebo viacero spální a plne vybavená kuchynka s jedálňou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Na požiadanie sa môžete ubytovať so svojim domácim miláčikom (zdarma). Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Kvalitné apartmánové ubytovanie v Lumbarde poskytujú aj trojhviezdičkové Apartments Ivona. Je situované v pokojnej zátoke s malou betónovou plážou, najbližšia piesočnatá pláž je vo vzdialenosti 500 metrov. Dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka. Apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Nechýba ani plne vybavená kuchyňa s jedálenským kútom a kúpeľňa. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Rezerváciu je možné uskutočniť po kliknutí na názov apartmánov.

Port w Lumbardzie

Objednať ubytovanie v Lumbarde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *