Sutomore – pláže so zlatým aj červeným pieskom

Publikované apr 30, 2014 v kategórii Čierna Hora

Sutomore – pláže so zlatým aj červeným pieskom

Čierna Hora sa v letnej sezóne svojou popularitou nevyrovná napríklad susednému Chorvátsku, napriek tomu je medzi dovolenkármi obľúbenou destináciou. Jedným z vyhľadávaných menších letovísk je Sutomore, nachádzajúce sa v Sutomorskom zálive.

Návštevníkov sem láka prímorská poloha a veľmi príjemné pláže, o ktorých si povieme nižšie. Ubytovacie kapacity sú tvorené hotelmi a apartmánmi, kompletnú ponuku odporúčame prezrieť cez rezervačný systém.

Kúpanie a turistické atrakcie

Medzi známe sakrálne pamätihodnosti patrí kostol sv. Tekly, pochádzajúci z 8. storočia. Z 11. storočia sa zachoval benediktínsky kláštor Panny Márie Ratackej, ktorí však neskôr vyplienili Turci. Tí tu po sebe zanechali aj pozostatky pevnosti Tabija.

Pár záberov na mesto a more

Každého návštevníka však budú skôr zaujímať pláže. Hlavná mestská pláž sa nachádza pri blízkom meste Bar, je dlhá vyše 1 km a tvorí ju zlatý piesok. Hneď pri nej nájdete podobne veľkú a krásnu Zlatú pláž. V malej zátoke medzi Sutomore a Barom sa nachádza neobyčajná Červená pláž, ktorá dostala svoj názov vďaka červenému piesku. Jej dĺžka je približne 100 metrov, obklopujú ju borovicové lesy.

Apartmány s výbornými hodnoteniami

Pri výbere ubytovania sa často riadim podľa hodnotení predošlých hostí. Pozitívne ohlasy má dvojhviezdičkové zariadenie Apartments Kruna Jovanović, nachádzajúce sa 900 metrov od centra mesta a najbližšej pláže. V bezprostrednej blízkosti je obchod s potravinami, v pešej dostupnosti sú aj reštaurácie, kaviarne a obchody. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália vynikajúce zariadenie ubytovacích jednotiek, príjemný personál a udržiavanie čistoty na izbe. Všetky štúdiá a apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je terasa s výhľadom do záhrady. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa, kuchynka, obývačka s TV a vlastný vchod. Niektoré jednotky majú extra veľké pohodlné postele. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko. Aktuálne ceny apartmánov si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

700 metrov od pláže nájdete zariadenie Apartments Blagoje. Obklopuje ho príjemná záhrada, v ktorej je možné grilovať. Príjemný majiteľ je ochotný pomôcť s organizáciou loveckých a rybárskych výletov. Všetky štúdiá sú klimatizované, ich súčasťou je terasa alebo balkón. Väčšina jednotiek má vlastnú kúpeľňu, samozrejmosťou je vlastná kuchynka s jedálňou a TV. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny sú veľmi výhodné, neváhajte si ich zobraziť po kliknutí na názov apartmánov.

sutomore--12-_1325776654223

Objednať ubytovanie v Sutomore!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *