Sprievodca letoviskom Šilo na ostrove Krk

Publikované mar 5, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca letoviskom Šilo na ostrove Krk

Chorvátske prístavné letovisko Šilo sa rozprestiera na východnom pobreží ostrova Krk v zátoke Stipanja. Každé leto sem za pokojnou dovolenkou cestujú návštevníci z rôznych častí Európy.

Obyvatelia obce sa živia poľnohospodárstvom a rybolovom, kedysi sa tu vo veľkom lovili napríklad tuniaky. Mnohí z nich využívajú záujem dovolenkárov a poskytujú služby v cestovnom ruchu. Nižšie nájdete kontakty na najlepšie apartmány.

Podmienky na kúpanie

Jednou z hlavných predností Šila sú pláže. Medzi nimi vyniká pláž Pećine, ktorá bola vďaka svojej kvalite vyznamenaná prestížnou modrou vlajkou. Návšteva takýchto pláží je obzvlášť lákavá, kvôli čomu však zvyknú bývať pomerne preplnené. Je tvorená pieskom a kamienkami.

Pár pekných záberov

Veľmi príjemné môže byť kúpanie v početných zátokách členitého pobrežia, ktoré sa nachádzajú východným smerom od obce. Niektoré miestne pláže majú vybetónované slnečné móla.

Ako hľadať ubytovanie?

Jednou z najlepších možností pre hľadanie ubytovania v Chorvátsku sú rezervačné systémy. Okrem širokej ponuky rôznych hotelov a apartmánov je veľkou prednosťou aj možnosť zobrazenia hodnotení konkrétnych zariadení, ktoré k nim pridali predchádzajúci návštevníci (ktorí sa v nich už kedysi ubytovali).

Apartmány s najlepšími hodnoteniami

Výborné recenzie od predošlých hostí má trojhviezdičková Villa Roth, pochvaľujú si najmä veľmi príjemných majiteľov. Poloha 50 metrov od kamienkovej pláže a 200 metrov od piesočnatej pláže. V blízkosti je obchod s potravinami a reštaurácie, taktiež rekreačné zariadenia pre rôzne športové aktivity. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované a odhlučnené, majú jednu alebo viacero spální. Samozrejmou výbavou je balkón s výbavou na more, obývačka s TV, kuchynka s jedálňou a kúpeľňa so sprchovým kútom. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom parkovisku je tiež v cene pobytu. Recenzie a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia vyššie.

O príjemný pobyt sa nemusíte obávať ani v prípade ubytovania v trojhviezdičkových Apartments Petrovic. Zariadenie je len 50 metrov od pláže a 250 metrov od mestskej tržnice. Ubytovacie jednotky sú čisté a príjemne zariadené. Klimatizácia je dostupná za príplatok, rovnako ako Wi-Fi pripojenie. Parkovanie však majú hostia k dispozícii zdarma. Apartmány sú vybavené balkónom (niektoré majú výhľad na more), nechýba ani kuchynka a kúpeľňa. Aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

silo-2

Objednať ubytovanie v Šile!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *