Kúpeľný Frauenkirchen leží len 50 km od Bratislavy

Publikované okt 3, 2014 v kategórii Rakúsko

Kúpeľný Frauenkirchen leží len 50 km od Bratislavy

Zhruba 50 km od Bratislavy a 10 km od Neziderského jazera sa nachádza rakúsky Frauenkirchen. Poloha v oblasti termálnych prameňov naznačuje, že sa jedná o vyhľadávané kúpeľné mesto.

Veľkou výhodou je aj poloha neďaleko spomínaného jazera, ktoré je dokonca zapísané aj na zozname UNESCO. Prijateľné ceny, skvelé služby. Jazero je rozsiahle a mierne slané.

Turistické atrakcie

Prvá písomná zmienka o území dnešného mesta pochádza z roku 1324. Pôvodná osada niesla názov Szent Maria (oblasť kedysi patrila Maďarsku). Počas histórie ju poznačili Turci, ktorí majú na svedomí zničenie obce a kostola (rok 1529 a 1683). Frauenkirchen je mestom od roku 1982.

Miestne sakrálne pamätihodnosti zvyknú navštevovať pútnici. Za zmienku stojí napríklad bazilika, v ktorej blízkosti stojí františkánsky kláštor. Pri námestí stojí vrch s kalváriou, v meste je aj židovský cintorín. V okolí (do 20 km) je známe outletové centrum Parndorf.

Termálne kúpele svätého Martina

Povolenie na výstavbu kúpeľov dostalo mesto po vyvŕtaní termálneho prameňa. Nesú názov St. Martins Therme and Lodge, návštevníkom ponúkajú aj štvorhviezdičkové ubytovanie (povieme si o ňom nižšie). Dôležitou súčasťou názvu je práve termín „lodge“. Mnoho ľudí sa s ním ešte nestretlo, jedná sa totiž o jedinú „lodge“ v strednej Európe. Tento termín označuje dobrodružné ubytovanie v nezvyčajnej prírode, v tomto prípade na okraji národného parku. Relax v kúpeľoch môžete spojiť s dobrodružnou prieskumnou túrou na terénnych autách Range Rover s vyškolenými odborníkmi.

Zábery z kúpeľov

Vráťme sa však späť ku kúpeľom. Využíva sa v nich liečivá voda s vysokým obsahom minerálov, ktorá sa čerpá zo skaly v hĺbke 860 metrov. Pripravených je 5 vnútorných a 6 vonkajších bazénov. Teplota sa väčšinou pohybuje medzi 30-32 °C, nechýba však ani bazén so studenou vodou (15 °C). Súčasťou tohto moderného komplexu je aj saunový svet a príjemné relaxačné miestnosti. Dopriať si môžete masáž a skrášľovanie v salóne krásy, počas letnej sezóny je otvorený tzv. „letný ostrov“ s plážou a plážovým barom.

Tip na ubytovanie

Štvorhviezdičkový hotel kúpeľov St. Martins Therme & Lodge má veľmi pozitívne ohlasy predošlých hostí. Tento luxusný pobyt však nepatrí medzi najlacnejšie. Súčasťou areálu je okrem iného aj kvalitná reštaurácia, v ktorej sa pripravujú prevažne regionálne špeciality. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie. Súkromné hotelové parkovisko (podzemná garáž) je spoplatnené, v blízkosti môžete zaparkovať bezplatne na verejnom parkovisku. Všetky ubytovacie jednotky sú veľmi priestranné, klimatizované a elegantne zariadené. Samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa so županom a vaňou, TV s plochou obrazovkou, balkón s výhľadom a chladnička. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

Hľadáte cenovo výhodnejšie ubytovanie? Vhodným riešením môže byť trojhviezdičkový penzión Gasthof-Pension Weisz-Artner. Poloha na okraji národného parku a 7 km od kúpeľov. Hostia majú k dispozícii úschovňu bicyklov a zariadenú záhradu, v blízkom okolí je reštaurácia. Priamo pred penziónom vedie cyklotrasa Kulturradweg. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Niektoré izby sú vybavené balkónom, samozrejmou súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je kúpeľňa s vaňou (alebo sprchovým kútom) a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne možnosti rezervácie zobrazíte po kliknutí na názov penziónu.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie vo Frauenkirchene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *