Ubytovanie a kúpanie v maďarskom Zalakarose

Publikované aug 13, 2014 v kategórii Maďarsko

Ubytovanie a kúpanie v maďarskom Zalakarose

30 kilometrov od najväčšieho maďarského jazera Balaton leží obľúbené mestečko Zalakaros. Je situované v krásnom prírodnom prostredí, v blízkosti je chránená prírodná oblasť Malý Balaton a rezervácia byvolov.

Najväčším lákadlom sú však nepochybne celoročne otvorené termálne kúpele. Za liečbou a rekreáciou sem cestujú aj Slováci. Na konci článku ponúkame spoľahlivé tipy na ubytovanie v Zalakarose.

Kúpele a aquapark

Základom pre vybudovanie kúpeľov sú termálne pramene, ktoré boli objavené v roku 1962. Vyvierajúca voda dosahuje teplotu 96 °C, jej bohaté zloženie je v Európe ojedinelé. Má priaznivé účinky napríklad na ochorenia kĺbov, zápaly, chronické ženské ochorenia, problémy s pohybovým ústrojenstvom a poruchy nervovej sústavy. Kúpele boli otvorené v roku 1965.

Aktuálne ceny, otváracie hodiny a bližšie info nájdete na oficiálnom webe furdo-zalakaros.hu (dostupný v českom jazyku).

Návštevníci majú k dispozícii rôzne typy bazénov, sauny, parnú kabínu, množstvo liečebných a relaxačných procedúr (hlavne masáže a zábaly), solárium, odbornú reumatologickú ambulanciu, kaderníctvo a rôzne stravovacie zariadenia.

Video z kúpeľov

Letné kúpalisko

Príjemné schladenie pred letnými horúčavami ponúka prírodné termálne kúpalisko, ktoré je v prevádzke od začiatku mája do konca septembra. Okrem klasických bazénov tu nájdete aj detské bazény a bazény s vlnobitím. Samozrejmosťou sú aj detské bazény. Od roku 2005 môžu návštevníci využívať viacero tobogánov. Nájsť tu môžete aj viacero bufetov a športové ihriská (napr. plážový volejbal).

Kde sa oplatí ubytovať?

Kvalitné a lacné ubytovanie ponúka apartmánové zariadenie Németh Apartman I. Obklopuje ho záhrada s grilom, kúpele sú vo vzdialenosti 200 metrov. V blízkom okolí je aj autobusová zastávka, reštaurácia a obchod s potravinami. Hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Predošlí návštevníci si okrem skvelej polohy pochvaľujú priestranné ubytovacie jednotky, obrovskú terasu, tiché prostredie a ochotnú majiteľku. Všetky recenzie zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz. Apartmány sú skutočne veľké, ich súčasťou je jedna alebo dve spálne. Povinnou výbavou je kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa, TV, žehliace potreby a ventilátor.

Ďalšou možnosťou je štvorhviezdičkový Hunguest Hotel Damona s polohou v centre mesta. V cene ubytovania je polpenzia, hostia majú k dispozícii wellness centrum a lekársku starostlivosť. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so županmi, káblovou TV, minibarom a trezorom. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

szallas_zalakaros_erika_apartmanhaz

Objednať ubytovanie v Zalakarose!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *