Kvalitné kúpele a tipy na ubytovanie v maďarskom Sárvári

Publikované aug 9, 2014 v kategórii Maďarsko

Kvalitné kúpele a tipy na ubytovanie v maďarskom Sárvári

Jedným z hojne navštevovaných miest západného Maďarska je Sárvár. V prvom rade je známy ako kúpeľné mestečko, na turistov tu však čakajú aj významné pamätihodnosti a rôzne ďalšie atrakcie.

Sárvár vyniká aj prírodnými krásami, v blízkosti kúpeľov je sústava malých jazier a príjemný lesopark. O gurmánske zážitky sa starajú mnohé reštaurácie a vínne pivnice. Okolie je ideálne na zaujímavé výlety.

Liečebné kúpele a wellness centrum

Rýchlemu rozvoju turizmu v posledných rokoch pomohla udalosť z polovice 20. storočia, kedy sa pri experimentálnych vrtoch objavil termálny prameň. Vďaka nemu sa v roku 2002 mohli otvoriť celoročne otvorené kúpele s kvalitným wellness centrom. Odvtedy stihli získať niekoľko významných ocenení, podľa viacerých rebríčkov patria medzi najlepšie kúpele v Európe. Dôvodom je hlavne vynikajúce moderné vybavenie a služby na úrovni. Okrem bazénov je súčasťou areálu aj saunový svet, posilňovňa, salón krásy a reštauračné zariadenia. V letnom období sú k dispozícii aj ďalšie vonkajšie bazény s rôznymi vodnými atrakciami a animačným programom.

Vstup pre dospelého stojí 11,1€. Detský lístok (od 3 do 14 rokov) stojí 5,2 €. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Bližšie info na oficiálnom webe kúpeľov sarvarfurdo.hu (v českom jazyku).

V kúpeľoch sa využíva voda z dvoch termálnych prameňov. Prvý vyviera z hĺbky 1200 metrov s teplotou 43 °C, druhý z hĺbky 2000 metrov s teplotou 83 °C. Druhý prameň má vysoký obsah soli, jeho odparovaním sa získava známa termálna kryštalická soľ. Liečivá voda zaznamenáva úspechy pri liečbe rôznych ochorení – napríklad gynekologické problémy, kožné choroby, zápaly a choroby pohybového ústrojenstva. Má priaznivé účinky aj pri poúrazových rehabilitáciách a neurologických problémoch.

Tipy na pamiatky a atrakcie

Pri svojom pobyte v Sárvári by ste určite nemali vynechať návštevu niekoľkých miestnych zaujímavostí. Symbolom mesta je stredoveký hrad Nádasdy a hradný park. V blízkosti je arborétum, v ktorom môžete obdivovať rarity z ríše rastlín. Na krásy prírody sa môžete pozerať aj z bicykla, z mestečka vedú do okolia rôzne cyklotrasy.

Pár pekných záberov mesta

Kvalitné ubytovanie za super ceny

Pri hlavnom vchode do kúpeľov môžete natrafiť na trojhviezdičkový Harmonia Termal Hotel Sarvar. Jeho súčasťou je reštaurácia Harmonia a vlastné wellness centrum (vírivka, sauny, parný kúpeľ atď.) so spoplatneným vstupom. Deti majú k dispozícii vnútorné a vonkajšie ihrisko. Dámy môžu využiť kaderníctvo, solárium, manikúru, pedikúru a rôzne masážne procedúry. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi. Za využívanie súkromného parkoviska sa platí poplatok 2€/deň. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV, kúpeľňa a chladnička. Väčšina z nich má výhľad na mesto. Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Okrem hotelov sa v meste nachádzajú aj penzióny. Priamo pri kúpeľoch je napríklad Szieszta Panzió s veľmi výhodnými cenami ubytovania. Predošlí hostia si okrem polohy pochvaľujú aj čistotu, vybavenie, ochotný prístup personálu a skvelé raňajky (v cene pobytu). V celom areáli je bezplatné Wi-Fi a hostia majú k dispozícii aj súkromné parkovisko. Veľmi dobre zariadené a klimatizované izby majú vlastný balkón, TV, kúpeľňu, pracovný stôl, chladničku, mikrovlnku a rýchlovarnú kanvicu. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky hodnotenia od predchádzajúcich návštevníkov.

sarvar

Objednať ubytovanie v Sárvári!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *