Bialka Tatrzańska láka na lyžovačku a relax v kúpeľoch

Publikované júl 15, 2014 v kategórii Poľsko

Bialka Tatrzańska láka na lyžovačku a relax v kúpeľoch

20 km od Zakopaného leží poľská obec Bialka Tatrzańska. Je situovaná 11 km od hraníc so Slovenskom (hraničný priechod Podspády – Jurgov). Túto horskú tatranskú oblasť vyhľadávajú návštevníci z dvoch hlavných dôvodov.

Prvým sú obľúbené lyžiarske strediská, druhým sú kvalitné termálne kúpele. V tomto článku si o nich niečo povieme a pridáme aj tipy na ubytovanie, v obci sa nachádzajú desiatky rôznych penziónov a hotelov.

Lyžiarske stredisko Białka Tatrzańska – Kotelnica

V mestečku a okolí je viacero stredísk zimných športov. Kotelnica, jedno z najobľúbenejších poľských lyžiarskych stredísk, ponúka 14 km zjazdoviek. Väčšina z nich je označená modrou a zelenou farbou – ľahšia obtiažnosť, vhodné aj pre začiatočníkov a menej pokročilých. Nachádzajú sa na dvoch vrchoch – Kotelnica Białczańska (957 m.n.m.) a Jankulakowski Wierch (904 m.n.m.).

Zábery z víkendovej lyžovačky

O pohodlie lyžiarov a snowboardistov sa stará viacero sedačkových lanoviek, niektoré sú dokonca zrýchlené. Nechýbajú ani klasické vleky. Do budúcej sezóny sa plánuje vybudovať ďalšie expresné sedačkové lanovky a prepojenie so strediskom Białka Tatrzańska – Kaniówka. Premávajú až do 22:00 (mimo sezóny do 21:00), trate sú osvetlené. Pre istotu si dajte pozor na termín pobytu. Ak sa prekrýva s prázdninami poľských školákov, stredisko môže byť pomerne preplnené.

Termálne kúpele Terma Bania

Po skvelej lyžovačke je ideálne relaxovať v kúpeľoch Terma Bania. Na internete nájdete samé pozitívne recenzie a inak to nebude ani tu. Tieto kúpele sú naozaj na vysokej úrovni a ich návštevu jednoznačne odporúčam. Používa sa v nich termálna voda z vrtu v hĺbke až 2500 metrov, ktorá dosahuje teplotu až 72°C.

Užiť si tak môžete hlučnú zábavu v bazénoch a na tobogánoch, ale zároveň aj dokonalý relax v tichej časti. Aj priaznivci saunovania sa tu budú cítiť ako v raji. Konajú sa tu aj tzv. saunové seansy – ceremoniály. Raz mesačne sa uskutočňuje aj saunová noc, ktorá začína o 22:15. Aktuálne ceny vstupného sú k dispozícii na oficiálnom webe. Je aj v slovenčine a môžete si cez neho zakúpiť lístky s 5% zľavou.

Overené tipy na ubytovanie

Tichú polohu pri kúpeľoch (300 metrov) a zjazdovkách (200 metrov) má overený Pensjonat Dziubas. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov (v cene pobytu), samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Izby majú balkón s výhľadom, kúpeľňu so sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne možnosti ubytovania a všetky recenzie predošlých návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na názov penziónu.

Výborné ohlasy má aj štvorhviezdičkový Hotel Bania Thermal & Ski, situovaný v bezprostrednej blízkosti kúpeľov a zjazdoviek. K dispozícii je reštaurácia s tradičnými regionálnymi špecialitami a hotelový bar, nechýbajú ani rôzne ihriská (detské, volejbalové), požičovňa bicyklov a lyžiarska škola. Do hotela je priamy prístup na lyžiach, od personálu si môžete zakúpiť skipasy. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Štýlovo zariadené izby sú dostatočne priestranné, väčšina ubytovacích jednotiek má vlastný balkón. Samozrejmosťou je kúpeľňa, kúrenie, minibar a trezor.

bialka-tatrzanska

Objednať ubytovanie v Bialke!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *