Dolnorakúsky Baden preslávili kúpele

Publikované júl 12, 2014 v kategórii Rakúsko

Dolnorakúsky Baden preslávili kúpele

Spolková krajina Dolné Rakúsko sa môže pýšiť prírodnými krásami a množstvom miest, ktoré sú hojne vyhľadávané medzi turistami. Patrí medzi ne napríklad mestečko Baden, situované zhruba 25 km od Viedne.

Už od nepamäti je známy ako kúpeľné mesto, návštevníci tu môžu obdivovať aj rôzne pamätihodnosti. Jedným z prominentných návštevníkov bol kedysi dokonca aj Ludwig van Beethoven.

Najznámejšie sírne kúpele v Rakúsku

Celá história Badenu je úzko spojená s kúpeľníctvom. Teplé pramene s vysokým obsahom síry boli miestnym obyvateľom známe už za rímskych čias. Kúpele zažili počas dejín aj krušné chvíle. Niekoľko krát ich zničil požiar a vpády Turkov. Veľmi nepríjemný bol požiar v roku 1812, ktorý zasiahol celé mesto.

Prejazd autom cez Baden

Liečivá voda, ktorá je ideálna na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, sa tešila veľkej popularite za čias Rakúsko-Uhorska a dodnes sa nič nezmenilo. Moderný areál je plný bazénov (vodná plocha vyše 900 m²) a sáun, dopriať si môžete rôzne procedúry. Pri pohľade hore uvidíte najväčšiu presklenú strechu v Európe. Dospelí platia za vstup 14,3€. Celoročne platia otváracie hodiny od 10:00 do 22:00, v lete býva plánovaná dvojtýždňová odstávka.

Overený hotel a skvelý penzión

Neviete si vybrať vhodné ubytovanie v Badene? Pripravili sme 2 tipy na zariadenia s vynikajúcimi hodnoteniami. Prvým je elegantný a historický štvorhviezdičkový Spa Hotel Schloss Weikersdorf. Predošlí hostia si pochvaľujú skvelé služby, výbornú polohu v parku s výhľadom na najväčšiu francúzsku ružovú záhradu v Európe, vybavenie hotela a ochotu personálu. Odporúčam prečítať všetky recenzie, zobraziť si ich môžete kliknutím na názov hotela. Hostia majú k dispozícii rozsiahle hotelové kúpele. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, samozrejmosťou je aj Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Priestranné izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, chýbať nesmie ani TV a kúrenie.

15 minút chôdze od centra sa v tichej polohe blízko kúpeľov nachádza trojhviezdičkový Amadeus Pension. Priateľský personál (dohovorí sa viacerými jazykmi), výborné raňajky (v cene pobytu), čistota a pohodlné izby. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie a ubytovaní hostia môžu využívať súkromné parkovisko. Penzión obklopuje veľká záhrada, v bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka. V okolí sú cyklotrasy (v penzióne si môžete požičať bicykle) a turistické chodníky. Priestranné a moderne zariadené izby majú vlastnú kúpeľňu, kúrenie a TV. Extra veľké postele zaručia pohodlný spánok. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj balkón. Hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania môžete nájsť po kliknutí na názov penziónu.

fountain-793259-m

Objednať ubytovanie v Badene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *