Sprievodca lyžovačkou, kúpeľmi a hotelmi v Bad Hofgastein

Publikované sep 17, 2014 v kategórii Rakúsko

Sprievodca lyžovačkou, kúpeľmi a hotelmi v Bad Hofgastein

Spojenie kvalitnej lyžovačky s relaxom v rozsiahlom kúpeľnom komplexe znie veľmi lákavo. Susedné Rakúsko ponúka viacero možností na pobyty v tomto štýle. Výbornou voľbou je Bad Hofgastein.

Je najväčšou obcou v tzv. Gasteinskom údolí, ktoré tvorí spolu s Bad Gasteinom a Dorfgasteinom. Je obľúbenou letnou i zimnou dovolenkou destináciou. Cestujú sem aj návštevníci zo Slovenska.

Stredisko zimných športov

Obec spadá pod Ski Amadé – druhá najväčšia lyžiarska oblasť v Európe, spájajúca desiatky rakúskych lyžiarskych stredísk. Len v Gasteinskom údolí je k dispozícii až 220 km poctivo udržiavaných zjazdoviek s kopou prírodného snehu. Obsluhuje ich 50 moderných lanoviek a vlekov.

Stredisko Schlosssalm-Angertal-Stubnerkogel sa môže pýšiť aj zjazdovkou s dĺžkou 8 km, ktorá je jednou z najdlhších vo východných Alpách.

Priamo z obce a susedného Bad Gasteinu vedú lanovky do lyžiarskych stredísk Schlosssalm-Angertal-Stubnerkogel a Graukogel. V okolí sú ďalšie areály s názvami Dorfgastein-Grossarltal a Sportgastein. Väčšina zjazdoviek je označená modrou a červenou farbou, nechýbajú však ani čierne trate pre skúsených lyžiarov a snowboardistov.

Termálne kúpele Alpentherme

Pýchou obce sú termálne kúpele, ktoré patria medzi najväčšie v Európe – rozkladajú sa na ploche 32 000 m²! Gasteinská termálna voda posilňuje a regeneruje imunitný systém. Známa je vďaka obsahu radónu. Moderný komplex dýcha čistotou a pokojnou atmosférou, návštevníci majú k dispozícii vonkajšie i vnútorné bazény s rôznou teplotou.

Zábery z kúpeľov

Nechýba ani moderný saunový svet, v ktorom sa zvyknú konať saunové ceremoniály a veľká sauna, do ktorej sa zmestí až 60 ľudí. Niektoré sauny sú vyhradené iba pre ženy. Tie majú k dispozícii aj salón krásy s rôznymi procedúrami a masážami. Mladších poteší prítomnosť vodných atrakcií. Pocit súťaživosti v nich vyvolá tobogán s časomierou. V areáli nájdete aj veľkú posilňovňu a reštauráciu, v ktorej si môžete vychutnať špeciality stredomorskej kuchyne.

Tipy na výborné hotely

Výbornými hodnoteniami sa pýši štvorhviezdičkový Hotel Das Goldberg, ktorý je situovaný priamo na zjazdovke strediska Schlossalm na kopci nad mestom. Hostia majú k dispozícii vyhrievaný krytý bazén, sauny, vonkajšiu vírivku a záhradu s bazénom. Počas leta organizuje personál túry so sprievodcom, priamo v hoteli si môžete aj zakúpiť skipasy a požičať bicykle. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách písali o priateľskom prístupe personálu, vynikajúcej polohe, chutnej strave a kvalitnom vybavení ubytovacích jednotiek. Všetky hodnotenia si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela. Priestranné izby majú balkón s výhľadom, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom, TV s plochou obrazovkou, kúrenie, trezor a minibar.

V centre obce leží uprostred veľkej záhrady štvorhviezdičkový Thermenhotel Sendlhof Bad Hofgastein. Ubytovaní hostia majú k dispozícii celoročne otvorené kúpele Aqua Vitalis s rozlohou 1 100 m². Priamo pred hotelom je zastávka bezplatného skibusu, ktorý Vás odvezie do lyžiarskeho strediska (1 km). V cene pobytu sú bohaté raňajky alebo polpenzia. Nechýba ani hotelové parkovisko a Wi-Fi pripojenie. Izby sú priestranné a veľmi dobre zariadené. Povinnou súčasťou je balkón s výhľadom, kúpeľňa s vaňou a županmi, trezora a kúrenie. Štúdiá majú aj vlastnú kuchynku. Po kliknutí na názov hotela si môžete prezrieť aktuálne ceny a všetky recenzie od predchádzajúcich hostí.

haus_winter_neu

Objednať ubytovanie v Bad Hofgastein!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *