17 pláží a atrakcie v čiernohorskej Budve

Publikované mar 17, 2014 v kategórii Čierna Hora

17 pláží a atrakcie v čiernohorskej Budve

Jednou z najvyhľadávanejších destinácii v celej Čiernej Hore je Budva. Dôvodom je poloha na brehu Jadranského mora a 17 krásnych pláží. Mesto sa môže pochváliť veľmi príjemným podnebím, vďaka ktorému má ročne až 220 slnečných dní.

O popularite Budvy svedčí aj fakt, že sa tu nachádzajú stovky ubytovacích zariadení. Kompletný prehľad miestnych hotelov a apartmánov môžete nájsť na stránkach rezervačných systémov, v tomto článku ponúkame tipy na overené zariadenia.

Pláže a turistické atrakcie

História Budvy siaha do čias pre Kristom, kedy tu vznikla prvá osada. Počas dejín sa tu striedali rôzne kultúry a národy, pod správu Čiernej Hory pripadlo mesto definitívne až po prvej svetovej vojne v roku 1919. Vo svojej historickej podobe sa zachovalo jadro starého mesta s dláždenými uličkami, dodnes tu stoja aj hradby. Návštevníci môžu obdivovať Pevninskú a Morskú mestskú bránu.

Výborné zábery z Budvy, odporúčame

Dovolenkári sa však najviac zaujímajú o kúpanie a pláže. Tie majú dokopy až 25 km, tvorí ich piesok a kamienky. Niektoré sú vďaka svojej čistote a službám na úrovni ocenené modrou vlajkou. Od prístavu smerom na východ sa tiahne okruhliaková Slovenska plaža, patriaca medzi najobľúbenejšie pláže v meste. Veľmi pekná je aj pláž Mogren, rozdelená na dve časti prepojené tunelom v skale. Je dlhá necelých 400 metrov, tvorená hrubým pieskom. V jej blízkosti je 1200 metrov dlhá pláž Jaz (piesok a kamienky) a piesočnatá pláž Trsteno.

Apartmány s najlepšími hodnoteniami

Pri výbere ubytovania sú pre mňa často rozhodujúce hodnotenia predošlých návštevníkov. Veľmi pozitívne ohlasy má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Markićević, nachádzajúce sa v centre Budvy. Spomínaná pláž Slovenska plaža je v blízkosti 400 metrov. Priamo v areáli zariadenia sa nachádza obchod s potravinami a bar, v okolí nájdete rôzne reštaurácie a supermarket. Výhodou je napojenie na verejnú dopravu, autobusová stanica je vo vzdialenosti 100 metrov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je balkón, kúpeľňa, kuchynka a obývačka s posedením a plochou TV. Každá ubytovacia jednotka má jednu alebo viacero spální. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania (veľmi výhodné) a recenzie predošlých hostí si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

150 metrov od starého mesta sídlia štvorhviezdičkové Apartments Villa M Palace. V podobnej blízkosti je aj spomínaná pláž Mogren, v okolí apartmánov sú obchody s potravinami a reštaurácie. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je klimatizácia, balkón s výhľadom a pohodlné extra veľké postele. Samozrejmosťou je štýlová kuchyňa s jedálenským kútom a moderná kúpeľňa. Wi-Fi pripojenie na internet je bezplatné, nevýhodou je však spoplatnené parkovanie. Ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov.

budva-stari-grad-284383-m

Objednať ubytovanie v Budve!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *