Podersdorf am See láka na kúpanie v Neziderskom jazere

Publikované aug 10, 2014 v kategórii Rakúsko

Podersdorf am See láka na kúpanie v Neziderskom jazere

O Neziderskom jazere (Neusiedler See) sme už písali. Má vynikajúce podmienky na kúpanie a vodné športy, patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie v Rakúsku. Cestujú sem aj Slováci.

Na východnom brehu leží malé mesto Podersdorf am See s priamym prístupom k jazeru. Charakterizuje ho krásne a pokojné prírodné prostredie a nachádza sa tu najkrajšia pláž Neusiedleru.

Plážové kúpalisko

Schladenie pred letnými horúčavami a veľmi príjemný relax ponúka kúpalisko s rozlohou 15 hektárov. Starostlivo udržiavaná plocha s pokosenou trávou a pláž z jemných kamienkov (dokopy je dlhá 1,4 km) sa rozdeľuje na južnú a severnú časť, ktoré medzi sebou delí mólo (dĺžka 200 metrov) s majákom, ktorý je neprehliadnuteľným symbolom mesta.

Tak ako je v Rakúsku zvykom a samozrejmosťou, aj v Podersdorfe sa môžete spoľahnúť na kvalitné služby. Využiť môžete bufety, požičovne športových potrieb, školy vodných športov, alebo napríklad výlety loďou.

Neusiedler je mierne slaný a spolu s Balatonom patrí medzi jediné stepné jazerá v Európe. Vstup do vody je plynulý, vhodný aj pre rodiny s menšími deťmi. Jazero vyhľadávajú aj priaznivci jachtingu a plachtenia, každoročne sa tu konajú prestížne súťaže vo windsurfingu a kitesurfingu. Nesmie chýbať ani detské ihrisko s rôznymi atrakciami a športové ihriská (napríklad plážový volejbal, minigolf, stolný tenis a dráha pre korčuliarov).

Cyklistika v Podersdorfe

Overené tipy na ubytovanie

Výborné hodnotenie má pobrežný Hotel Al Faro Lodge, situovaný len 100 metrov od kúpaliska. Priamo v areáli majú hostia k dispozícii reštauráciu, pizzeriu, dva bary a stánok so zmrzlinou. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet a parkovanie. Predošlí návštevníci chvália milý personál a majiteľku, vybavenie, čistotu a možnosť využívania Neusiedler See Card. Odporúčam prečítať všetky recenzie, zobrazíte si ich kliknutím na názov hotela. Klimatizované izby majú TV s plochou obrazovkou, balkón s výhľadom, rýchlovarnú kanvicu a trezor. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku.

Ďalšou možnosťou môže byť ubytovanie v blízkom kúpeľnom meste Frauenkirchen. Tu sa môžu pochváliť hotelom na veľmi vysokej úrovni – nesie názov St. Martins Therme & Lodge. Nocľah v tomto zariadení nepatrí medzi najlacnejšie, aktuálne ceny a hodnotenia predchádzajúcich hostí si neváhajte prečítať po kliknutí na názov hotela.

podersdorf_am_see_3

Objednať ubytovanie v Podersdorfe!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *