Lipót má jedno z najmodernejších kúpalísk v Maďarsku

Publikované júl 23, 2014 v kategórii Maďarsko

Lipót má jedno z najmodernejších kúpalísk v Maďarsku

V tesnej blízkosti hraníc so Slovenskom sa nachádza maďarská obec Lipót (55 km od Bratislavy a 18 km od Mosonmagyaróváru). Jeho pýchou je celoročne otvorené termálne a zážitkové kúpalisko.

Väčšina návštevníkov sem príde iba na jednodňový výlet, niektorí sa ale rozhodnú zostať aspoň na jednu noc. Od roku 2011 je súčasťou kúpaliska kempingový areál, na konci článku sú ďalšie tipy na ubytovanie.

Termálne kúpalisko Lipót

V roku 2002 prešiel vodný svet rekonštrukciou, vďaka ktorej patrí medzi najmodernejšie kúpaliská v krajine. Využíva sa v ňom termálna voda s priaznivými účinkami na rôzne choroby. Vyhľadávajú ju napríklad ľudia s chronickým zápalom kĺbov a bolesťami chrbtice, pomáha aj pri regenerácii a rehabilitácii po úrazoch. Vyviera z hĺbky 2200 metrov a dosahuje teplotu 65 °C.

Pár tobogánov v Lipóte

Ideálne je hlavne na schladenie počas letných horúčav. Cestuje sem množstvo Slovákov, podľa ktorých má toto kúpalisko podstatne vyššiu úroveň ako tie naše. Okrem viacerých bazénov (plavecký, detské, zábavné s tobogánmi, zážitkové, sedacie) si môžete užiť rôzne ďalšie aktivity (športy, napríklad plážový volejbal) a procedúry (masáže).

Vstupné

Ceny vstupného sa líšia podľa sezóny, prezrieť si ich môžete na oficiálnej stránke lipotfurdo.hu (dostupná aj v slovenskom jazyku). V hlavnej letnej sezóne stojí vstup pre dospelého 2600 HUF (necelých 9€), za dieťa od 6 do 14 rokov sa platí 1900 HUF (okolo 6€). Ušetriť môžete zakúpením výhodnejšej rodinnej vstupenky. V cene vstupného je zahrnutá aj návšteva sauny. Za 600 HUF (2€) sa dá rezervovať lehátko (v hlavnej sezóne).

Spoľahlivý hotel a penzión

Príjemné ubytovanie ponúka štvorhviezdičkový Orchidea Hotel Lipót. Ubytovaní hostia môžu bezplatne využívať vnútorný i vonkajší bazén, saunu, vírivku, posilňovňu a tzv. teplý jarný kúpeľ. Bezplatne si môžete zahrať aj biliard a stolný tenis, prípadne si požičať bicykle a vydať sa na výlet do okolia. Samozrejmosťou je Wi-Fi aj parkovanie (tiež zdarma). V reštaurácii sa každé ráno podávajú raňajky, ktoré sú zahrnuté v cene pobytu. Počas dňa si tu môžete objednať rôzne špeciality maďarskej kuchyne. Ak dostanete chuť na kávu alebo zákusok, neváhajte zamieriť do hotelovej kaviarne. Klimatizované izby sú vybavené kúpeľňou so županmi, žehliacimi potrebami, minibarom, trezorom a káblovou TV. Aktuálne možnosti rezervácie a ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Vynikajúcou voľbou je aj nocľah v penzióne Family Panzio es Apartman Hazak, ktorý je situovaný len 150 metrov od kúpaliska. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie na súkromnom parkovisku a Wi-Fi pripojenie na internet, hostia majú k dispozícii aj požičovňu bicyklov. V cene pobytu sú raňajky. Moderné ubytovacie jednotky tvoria klasické izby a priestranné apartmány s jednou alebo viacerými spálňami. Súčasťou klimatizovaných izieb je kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku s jedálňou. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov penziónu.

687190

Objednať ubytovanie v Lipóte!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *