Tipy na pláže a ubytovanie v Podstrane pri Splite

Publikované feb 4, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na pláže a ubytovanie v Podstrane pri Splite

Len 8 km od letoviska Split je v zovretí riek Žrnovica a Mutogras situované mesto Podstrana. Je plná historických pamiatok, známa je aj vďaka vínu a olivám. Dovolenkárov sem však v prvom rade láka poloha pri Jadranskom mori.

Podstrana má rozvinutý cestovný ruch, svoj pobyt môžete stráviť v niektorom z desiatok rôznych hotelov a apartmánov. V tomto článku okrem iného nájdete aj tipy na overené apartmánové zariadenia.

Pláže a atrakcie

Miestne pláže tvoria okruhliaky, niekedy majú piesočnaté dno. Dokopy sú dlhé až 9 km. Množstvo ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pláži. Často majú vybetónované móla, vstup do mora je plynulý – vhodný aj pre deti a neplavcov. Obklopujú ich borovicové lesy. Voda v mori je čistá, občas sa však k pobrežiu naplavujú morské riasy. Podľa viacerých názorov netreba topánky do vody (nezvykne sa tu vyskytovať veľa morských ježkov atď).

Takto to vyzerá na pláži v Podstrane

Podstrana si počas bohatej histórie nahromadila viacero pamätihodností. Prehliadku mesta môžete začať v starom meste, kde sa objavili rôzne archeologické nálezy. Spomedzi sakrálnych pamiatok sa tu nachádza napríklad kamenná socha Panny Márie, kostol sv. Fabiana a kostol sv. Juraja Perunského.

Apartmány s výbornými hodnoteniami

Priamo na kamienkovej pláži sú situované trojhviezdičkové Apartments Mutogras. Predošlí návštevníci si okrem polohy pochvaľujú aj výbornú vybavenosť apartmánov (práčka, umývačka riadu, mikrovlnka) a príjemných majiteľov. Každý apartmán má na pláži vyhradené 2 ležadlá a 1 slnečník. Vďaka výbornému napojeniu na verejnú dopravu sa ľahko dostanete autobusom do letovísk Omiš a Split, v blízkosti je aj obchod s potravinami. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na more. V obývačke nájdete TV s plochou obrazovkou, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa s vaňou a plne vybavená kuchynka s jedálňou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich hostí si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Veľmi pozitívne ohlasy majú aj štvorhviezdičkové Apartments Anamaria. Poloha 50 metrov od pláže, súčasťou areálu je aj rekreačný komplex a vonkajší bazén. Milá majiteľka, pohodlné ubytovanie. Samozrejmou súčasťou ubytovacích jednotiek je klimatizácia a balkón s výhľadom na more, nesmie chýbať ani kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sprchovým kútom. Hostia môžu využiť bezplatné súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na názov apartmánov.

podstrana_1

Objednať ubytovanie v Podstrane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *