Overené ubytovanie v Premanture

Publikované apr 16, 2014 v kategórii Chorvátsko

Overené ubytovanie v Premanture

12 km juhovýchodným smerom od Puly sa v centre úzkeho polostrova Kamenjak nachádza drobná obec Premantura. Trvalý pobyt tu má len pár stoviek ľudí, počas leta je však obľúbenou destináciou dovolenkárov.

Miestni obyvatelia sa živia prevažne rybolovom, chovajú sa tu ustrice a slávky. Pre niektorých je zdrojom obživy poskytovanie služieb v oblasti cestovného ruchu, vďaka čomu si od nich môžete za výhodnú cenu prenajať napríklad apartmán.

Kúpanie a turistické atrakcie

Hlavným dôvodom pre strávenie dovolenky v Chorvátsku je prímorská poloha. Jadranské more obklopuje obec z oboch strán, je vo vzdialenosti zhruba 200 metrov. Na pobreží nájdete väčšie aj menšie pláže, tvorí ich väčšinou hrubý piesok a skaly. Vstup do mora je pozvoľný (vhodný aj pre menšie deti) a upravený pre hendikepovaných.

Premantura na videu

Pobrežie polostrova je dlhé až 9 km, nájdete tu desiatky romantických zátok s krásnymi plážami. Miestna oblasť má vynikajúce podmienky pre windsurfing, dôvodom je neustále vanúci vietor maestral.

Ak Vás omrzí kúpanie a vodné športy, vyskúšajte napríklad cyklistiku. Premantura je vďaka cyklotrasám spojená s okolitými letoviskami, napríklad s Medulinom (vzdialený 12 km).

Overené ubytovanie – kemping a apartmány

Ak hľadáte príjemné apartmánové zariadenie, skúste trojhviezdičkové Apartments Istra Premantura. Poloha v centre obce, predošlí návštevníci si pochvaľujú príjemné prostredie a skvelý personál. 1 km od zariadenia nájdete množstvo reštaurácii a prírodný park Kamenjak. V podobnej vzdialenosti je aj autobusová zastávka, z ktorej sa dostanete napr. do spomínanej Puly. Apartmány sú klimatizované a majú výhľad na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálňou, nechýba ani krb. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné parkovanie zdarma. Na požiadanie sa môžete ubytovať aj so svojim domácim miláčikom (tiež bezplatne). Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich hostí si neváhajte zobraziť kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Cenovo veľmi výhodné sú bungalovy v Camping Stupice. Sú situované blízko mora v borovicovom lese, pár krokov od pláže s bielym pieskom. Súčasťou areálu kempingu sú reštaurácie, trhy s potravinami (následne ich môžete využiť vo vlastnej kuchynke) a bar. Súčasťou bungalovov je okrem kuchynky aj terasa, obývačka, dve spálne a kúpeľňa. K dispozícii je bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Ohlasy návštevníkov a aktuálne ceny (veľmi nízke) si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

cross-164218-m

Objednať ubytovanie v Premanture!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *