„Baťove mesto“ Svit

Publikované nov 18, 2013 v kategórii Slovensko

„Baťove mesto“ Svit

Len približne 3 km od Popradu sa nachádza mestečko Svit. Obklopujú ho lesy, polia a hory. Najvýznamnejšie z nich sú Vysoké Tatry a Kozie chrbty. Svitom preteká aj rieka Poprad.

Svit patrí medzi najmladšie slovenské mestá, pod týmto označením ho poznáme od roku 1937. Jeho história je spojená s firmou Baťa, ktorá tu v tom čase spustila výrobu umelého hodvábu. Od toho je odvodený aj názov, ktorý je skratkou názvu podniku – „Slovenské Viskózové Továrne“.

Známe pamiatky vo Svite

Aj v dnešnej dobe je hlavným zdrojom obživy obyvateľstva priemysel, v ktorom pracuje približne 70% miestnych. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí socha Tomáša Baťu, ktorú môžete nájsť v parku pri autobusovej stanici. V blízkosti je aj pamätník na obete druhej svetovej vojny.

Videá o Svite vás unudia na smrť, nič lepšie sme nenašli

Lyžovanie v okolí

Lyžiarske stredisko Lopušná dolina je situované hneď pri meste, je vo vzdialenosti približne 3 km. Pred pár rokmi som ho osobne navštívil, ide o menšie a priemerné lyžiarske stredisko, môžete si tu užiť príjemnú lyžovačku.

Kde sa ubytovať?

Svit nepatrí medzi masívne vyhľadávané turistické oblasti, preto sa tu nenachádza množstvo ubytovacích zariadení. Pokiaľ budete potrebovať ubytovanie vo Svite, odporúčame prezrieť ponuku online rezervačných systémov.

V centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Spolcentrum, ktorý sa môže pochváliť pozitívnymi recenziami od predošlých návštevníkov. Tí chvália profesionalitu personálu, služby, čistotu hotela a príjemné prostredie. Hostia majú k dispozícii wellness centrum, v ktorom nechýba napríklad posilňovňa a masážne procedúry. V hoteli sa dá hrať aj bowling a tenis. Spomínané lyžiarske stredisko v Lopušnej doline je od hotela vzdialené 5 km. Súčasťou ubytovacích jednotiek je vlastná kuchynka, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. V celom hoteli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Raňajky sú spoplatnené. Počas dňa sa môžete stravovať v elegantnej hotelovej reštaurácii, ktorá pripravuje špeciality z rôznych kútov sveta. Apartmán pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 70€/noc.

Chaty vo Svite

Pokiaľ hľadáte „dovolenkový dom“, resp. chatu pre viacero osôb, odporúčame Chatu Bôrik (kapacita 10 osôb), nachádzajúcu sa v príjemnom lesnom prostredí. 200 metrov od chaty sa nachádza jazero, Lopušná dolina a Snowpark v Lučivnej sú vzdialené približne 15 minút jazdy autom. Pomerne blízko (12 km) je aj Aquacity Poprad. Chata je zariadená v rustikálnom štýle. Jej súčasťou je terasa, veľká obývačka s krbom a TV s DVD prehrávačom. Samozrejmosťou sú dve plne vybavené kuchyne a kúpeľne. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, Wi-Fi pripojenie bohužiaľ chýba. Prenájom chaty s kapacitou 10 osôb stojí približne 69€/noc.

Svit_(Chemosvit)

Objednať ubytovanie vo Svite!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *