Lyžovačka po celý rok v Tuxe

Publikované nov 6, 2013 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka po celý rok v Tuxe

Tirolská obec Tux je známa predovšetkým kvôli blízkosti ľadovca Hintertux. Ten je výnimočný tým, že vďaka vysokej nadmorskej výške sa na ňom dá lyžovať prakticky celoročne.

Spomedzi obcí v okolí ľadovca sa medzi návštevníkmi teší veľkej obľube práve Tux. Väčšina miestnych obyvateľov sa živí v oblasti cestovného ruchu, turisti si môžu vybrať spomedzi množstva ubytovacích zariadení.

Lyžovačka pri Tuxe

Výhodou ubytovania v obci Tux je okrem skvelej polohy aj fakt, že sa z nej môžete bezplatným skibusom dostať priamo k zjazdovkám. Veľkou kuriozitou v našich zemepisných šírkach je letná lyžovačka. Možno to znie nepredstaviteľne, ale na Hintertuxe môžete lyžovať aj v júli. Horná stanica strediska je v nadmorskej výške 3250 metrov nad morom, čiže nad snežnou čiarou.

Jazda lanovkou

Nezabudnuteľnú lyžovačku si môžete užiť na zasnežených zjazdovkách, ktoré sú dlhé až 86 km. Stredisko v Hintertuxe spadá pod lyžiarsku oblasť Zillertal 3000. Tá spája viacero oblastných stredísk, lyžiarov k ich návšteve oprávňuje len jediný skipas. V Zillertale je dokopy viac ako 250 km zjazdoviek, na ktoré sa môžete dostať prostredníctvom desiatok moderných lanoviek a vlekov.

Kde sa ubytovať?

Priamo v Tuxe sa nachádzajú desiatky ubytovacích zariadení – rôzne penzióny a taktiež luxusné hotely. Ceny ubytovania sú pomerne vysoké hlavne počas zimy. Odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu. Zoznam zariadení v Tuxe (s možnosťou rezervácie) nájdete po kliknutí na odkaz, ktorý sa nachádza na konci článku.

Tipy na hotely

Vynikajúce hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Eden, nachádzajúci sa na úpätí Hintertuxu. Nájdete ho v krásnom prírodnom prostredí. Obklopuje ho priestranná trávnatá záhrada s jazierkom, okolo sa týči pohorie Tuxer. Veľkou prednosťou je saunový svet, v ktorom nechýba napríklad bylinková bio sauna a aromatická parná miestnosť. O stravovanie hostí sa stará hotelová reštaurácia (v cene pobytu je polpenzia), v ktorej si môžete vychutnať regionálne tirolské špeciality. Oblasť Zillertal 3000 je vzdialená 2 km, ľadovec Hintertux je vo vzdialenosti 3 km. Bezplatne Vás k nim dopraví skibus. Priestranné izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a balkónom, nechýba ani TV. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež možné využiť zdarma. V zimnej sezóne stojí nocľah pre dve osoby od 180€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Tuxe (alebo okolitých obciach), neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch pod článkom.

1481812

Objednať ubytovanie v Tuxe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *