Turistické atrakcie v Jihlave

Publikované sep 21, 2013 v kategórii Česko

Turistické atrakcie v Jihlave

České mesto ležiace na rovnomennej rieke, založené v 13. storočí. Jihlava je priemyselné a univerzitné mesto (Vysoká škola polytechnická), nachádza sa tu aj pivovar.

Do Jihlavy môžu návštevníci zavítať z rôznych dôvodov. Nachádza tu viacero kultúrnych a historických pamätihodností, medzi zaujímavé turistické atrakcie však patrí napríklad aj miestna zoologická záhrada.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť v Jihlave?

Jihlava je bohatá na náboženské pamiatky. Kostol sv. Jakuba Väčšieho, nachádzajúci sa na Jakubskom námestí, je najväčší kostol v meste. Postavený bol v polovici 13. storočia. Od roku 2008 je chránený ako národná kultúrna pamiatka.

Významný je aj kostol Nanebovzatia Panny Márie (taktiež z 13. storočia) a kostolík sv. Jána Krstiteľa (najstaršia kamenná stavba v oblasti) z 12. storočia. Na námestí a v jeho širšom okolí sa zachovalo množstvo pôvodných meštianskych domov z 13. až 16. storočia.

ZOO Jihlava

Ak Vás nebaví obdivovať pamiatky, vhodným miestom na rodinný výlet je zoologická záhrada v Jihlave. Nachádza sa približne 10 minút chôdze od centra mesta, v areáli žije takmer 200 druhov zvierat. Stretnete tu napríklad medvede, rôzne opice, klokany, žirafy a krokodíly.

Video zo zoologickej záhrady

Kde sa ubytovať?

Väčšina návštevníkov sa v Jihlave moc dlho nezdrží. Ak tu chcete prespať, budete potrebovať ubytovanie. Hotely a penzióny v Jihlave sa dajú ľahko rezervovať cez rezervačný systém.

Spomedzi miestnych penziónov má najlepšie hodnotenia Mahleruv Penzion Na Hradbach. Nachádza sa v historickom centre mesta, vďaka čomu sú hlavné turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Izby a apartmány sú priestranné a veľmi dobre zariadené. Ich súčasťou je vlastná kúpeľňa, nechýbajú ani extra veľké postele pre maximálne pohodlie.  V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii parkovanie na súkromnom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky (veľmi dobrý výber). Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 60€.

V centre mesta sa nachádza aj Penzion Willa. Má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu (v bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka) a pozitívne ohlasy hostí. Všetky ubytovacie jednotky majú vlastnú kúpeľňu a TV. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. V penzióne je povolený pobyt s domácimi zvieratami (bez poplatku). Izba pre dvoch stojí od 44€/noc.

Jihlava  hranicni pylon  detail soklu

Objednať ubytovanie v Jihlave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den!Prosim Vas,chcem sa Vas opytat,kde by sa dalo v Jihlave co najlacnejsie ubytovat na tri noci od 4.10-7.10.2017.Dakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *