Ako sa dovolenkuje v Olbii na Sardínii?

Publikované máj 5, 2014 v kategórii Taliansko

Ako sa dovolenkuje v Olbii na Sardínii?

Dovolenka na vlastnú päsť má množstvo výhod. Nemusíte sa napríklad obmedzovať pevnými termínmi od cestovných kancelárií a zbytočne platiť za ich služby. Stačí si rezervovať ubytovanie a zabezpečiť dopravu.

Jednou z vhodných destinácii na takúto dovolenku je Olbia na ostrove Sardínia. Veľkou výhodou tohto prístavného mestečka je poloha pri Smaragdovom pobreží (Costa Smeralda), ktoré láka na nádherné pláže s bielym pieskom.

Turistické atrakcie a pláže

Mnohí charakterizujú Olbiu ako ideálne miesto na uskutočňovanie výletov do okolia. Je správnym a hospodárskym centrom severnej časti ostrova. Výhodou je aj vlastné letisko, nachádzajúce sa 3 km od stredu mesta. Turisti prúdia aj cez rušný prístav, trajekty spájajú Olbiu napríklad s Livornom, Janovom a Neapolom.

Trhy v Olbii

Dovolenkárov najviac zaujímajú pláže. Olbia leží v zátoke, ktorá je vstupnou bránou ku spomínanému Smaragdovému pobrežiu. Táto oblasť je najvyhľadávanejšia v celej Sardínii. Pláže majú krásny biely piesok a pozvoľný vstup do mora, sú vhodné aj pre deti a menej skúsených plavcov. More je čisté a priezračné, má veľmi príjemnú teplotu. Potápači si prídu na svoje pri skúmaní podmorského sveta.

Tipy na hotely

5 minút jazdy od centra mesta je situovaný Geovillage Sport Wellnes & Convention Resort. Súčasťou rezortu sú kúpele Cala Moresca, tenisové kurty, futbalové ihriská a squashový kurt. Hostia majú k dispozícii aj vonkajšie a vnútorné bazény, nechýba ani posilňovňa. Počas letnej sezóny sa o spokojnosť Vašich detí postarajú animátori. Stravovanie uspokojí aj tých náročnejších, vybrať si totiž môžete spomedzi troch reštaurácii. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je trezor, TV, minibar a kúpeľňa so sušičom vlasov. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, prezrieť si ich môžete po kliknutí na odkaz vyššie.

6 km od pláže a 5 minút jazdy od centra mesta je situovaný trojhviezdičkový Hotel Stella 2000. Výhodou je dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie na verejnom hotelovom parkovisku, príjemným prekvapením je však možnosť pobytu so psom (alebo iným domácim miláčikom) bez poplatkov. Izby majú klimatizáciu a vlastný balkón. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, minibar a trezor. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia. Kliknutím na názov hotela si môžete prezrieť recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania.

olbia01

Objednať ubytovanie v Olbii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *