Manarola – farebné domčeky v strmých skalách

Publikované apr 13, 2014 v kategórii Taliansko

Manarola – farebné domčeky v strmých skalách

Talianska Manarola leží na pobreží regiónu Ligúria. Známa je ako súčasť oblasti Cinque Terre, ktorá združuje 5 veľmi krásnych dediniek/menších miest. Prestíž jej dodáva zápis v zozname UNESCO.

Spomedzi týchto oblastí je Manarola najviac pokojná, turisti ju objavili relatívne nedávno. Časť miestnych obyvateľov poskytuje služby v oblasti cestovného ruchu, môžete sa napríklad ubytovať v ich apartmánoch (tipy na konci článku).

Sprievodca Manarolou

História obce siaha poriadne hlboko, pôvodne bola rímskou osadou. Dnešný názov je odvodený z latinského „Manium Arul“, čo v preklade znamená „oltárik venovaný Manilovi (grécky boh domu)“. Manarolu charakterizujú farebné vežaté domčeky na strmom skalnom útese – scenéria ako z rozprávky.

V najvyššej položenej časti mesta je hlavné námestie, ktorému dominuje gotický kostol. Medzi domami sa vyníma biela cementová pyramída, ktorá bola postavená ako znak pre námorníkov.

Krásy dedinky na videu

Tipy ohľadom ubytovaniu

Samotnú obec si určite stihnete prezrieť v priebehu dňa. Ak tu plánujete prespať, s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte v niektorom zo spomínaných apartmánov. Ubytovanie v oblasti Cinque Terre je však pomerne drahé a to isté platí aj v Manarole. Oplatí sa popremýšľať nad ubytovaním v mestečku La Spezia, v ktorom sa nachádzajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Nižšie ponúkame tipy na kvalitné zariadenia v Manarole.

Tipy na overené zariadenia

Medzi návštevníkmi sa veľkej obľube teší penziónové zariadenie Da Baranin. Má tichú polohu v najvyššej časti obce, len 500 metrov od mora. Snaživý personál ochotne pomôže pri spoznávaní Cinque Terre. Výhodou je aj skvelé napojenie na verejnú dopravu, vďaka blízkej vlakovej stanici sa ľahko dostanete do ostatných blízkych destinácii. Izby nie sú príliš priestranné. Ich súčasťou je však balkón s výhľadom na more, klimatizácia, TV a malá kúpeľňa. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie však bohužiaľ chýba. V cene pobytu sú bohaté domáce raňajky s rôznymi ligúrskymi špecialitami – napríklad chlieb Focaccia. Aktuálne ceny ubytovania si prezriete kliknutím na názov zariadenia.

Cenovo výhodnejším zariadením s dobrými ohlasmi predchádzajúcich hostí je aj Casa Di Mezzo. Poloha 100 metrov od pláže a 400 metrov od hlavnej stanice. Ubytovacie jednotky tvoria klasické izby a apartmány, niektoré majú výhľad na more. Izby majú vlastnú kúpeľňu a chladničku, súčasťou priestranných apartmánov je aj balkón, kuchynka a jedálenský kút. K dispozícii je Wi-Fi pripojenie a parkovanie zdarma, podobne ako možnosť ubytovania s domácim miláčikom. Po kliknutí na názov zariadenia sa zobrazia ceny, recenzie a možnosti rezervácie.

manarola-at-night-1372705-m

Objednať ubytovanie v Manarole!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *