Stredisko zimných športov Harrachov

Publikované sep 15, 2013 v kategórii Česko

Stredisko zimných športov Harrachov

Harrachov sa nachádza v severnej časti krajiny, blízko hraníc s Poľskom. Vďaka horskej polohe v pohorí Krkonoše je obľúbený medzi turistami. Tých sem láka hlavne lyžiarske stredisko.

História Harrachova siaha do 17. storočia, kedy tu bola založená obec Dörfl. Tá sa v 18. storočia premenovala do dnešnej podoby podľa majiteľov miestneho panstva, šľachtického rodu Harrachových.

Lyžovanie v Harrachove

Prvým lyžiarom v meste bol pravdepodobne Jan Harrach, ktorý sem v 19. storočí priviezol prvé lyže. V roku 1923 sa už konali medzinárodné lyžiarske závody, od roku 1954 sa konajú pravidelne. Harrachov preslávili najmä skokanské mostíky, na ktorých sa konajú súťaže v skokoch a letoch na lyžiach.

Let na lyžiach z pohľadu prvej osoby

Stredisko je však samozrejme otvorené pre širokú verejnosť, nachádzajú sa tu poctivo udržiavané zjazdovky a bežecké trate. Rajom pre bežkárov je hlavne 30 km dlhá trať okolo celého Harrachova. Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré sú v prevádzke približne 5 mesiacov v roku. Môžu ich využívať aj snowboardisti.

Kde hľadať ubytovanie?

Cestovný ruch sa začal prudko rozvíjať po páde komunizmu v roku 1989. Zdrojom obživy mnohých miestnych obyvateľov sú práve služby v cestovnom ruchu, napríklad prevádzka ubytovacích a stravovacích zariadení. Ubytovanie v Harrachove poskytujú desiatky penziónov a hotelov.

Tipy na penzióny v Harrachove

Spomedzi miestnych penziónov má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkový Pension Familia, ktorý prevádzkuje miestna rodina. Nachádza sa v centre mesta, iba 250 metrov od lyžiarskeho strediska. Izby sú jednoducho zariadené, vybavené tradičným dreveným nábytkom. Hostia majú k dispozícii spoločnú kuchynku a jedáleň. Penzión je obklopený záhradou, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Najbližšia reštaurácia je vzdialená len pár metrov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie pri penzióne, raňajky sú spoplatnené. Počas leta sa dá dvojlôžková izba rezervovať od 27€/noc, v zime cena rastie kvôli veľkému záujmu turistov.

Medzi návštevníkmi je obľúbený aj trojhviezdičkový Pension Vinkl. Nachádza sa blízko lyžiarskeho strediska, 300 metrov od centra mesta. Súčasťou izieb je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa, hostia môžu využívať spoločnú kuchynku. Bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na súkromnom parkovisku, raňajky sú v cene pobytu. Počas leta stojí izba pre dvoch už od 34€/noc.

Na záver

Máte tip na ubytovanie v Harrachove? Neváhajte sa podeliť v komentároch nižšie. Ak sa sem ešte len chystáte, odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred. Počas zimnej sezóny je o nocľah najväčší záujem a preto môžu byť miestne zariadenia plne obsadené.

Harrachov_sklarna

Objednať ubytovanie v Harrachove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *