Chomutov – kultúrne dedičstvo a rekreácia

Publikované nov 23, 2013 v kategórii Česko

Chomutov – kultúrne dedičstvo a rekreácia

České okresné a štatutárne mesto Chomutov sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Rozkladá sa na brehu rieky Chomutovka pri úpätí Krušných hôr. Na severovýchodnom okraji splýva s mestom Jirkov.

Mesto vzniklo na križovatke starých obchodných ciest, prvá zmienka pochádza z roku 1252. Od 16. storočia do roku 1989 bol Chomutov známy pre svoj priemysel, ktorý prevažne tvorila ťažba nerastných surovín. V priestoroch ťažby kamenca dokonca vzniklo unikátne Kamencové jazero, ktoré sa stalo vyhľadávaným rekreačným strediskom. Okrem možností rekreácie sú lákadlom pre návštevníkov aj historické pamiatky, alebo napríklad Podkrušnohorský zoopark.

Významné pamätihodnosti v Chomutove

O kráse historického centra mesta svedčí fakt, že je od roku 1992 vyhlásené za mestskú pamiatkovú zónu. Dodnes sa zachovala pôvodná sieť uličiek a stredoveký pôdorys.

Tzv. „freezing“ akcia v Chomutove

Jeho stred tvorí Námestie 1. mája, ktorému dominuje stĺp Najsvätejšej Trojice z roku 1697. Okrem neho tu nájdete celý rad ďalších sakrálnych pamiatok. Pri mestskej radnici z roku 1607 môžu návštevníci obdivovať gotický kostol sv. Kataríny, ktorý bol postavený už v roku 1281. Na severnej časti námestia stojí kostol Nanebovzatia Panny Márie zo 16. storočia. V jeho blízkosti sa nachádza Mestská veža, z ktorej si vďaka jej výške (53 metrov) môžete vychutnať príjemný výhľad na mesto.

Tipy na hotely a penzióny

O ubytovanie v Chomutove sa stará viacero rôznych hotelov a penziónov. Najvýhodnejšie je uskutočniť rezerváciu prostredníctvom online rezervačných systémov. S výberom vhodného pobytu môžu pomôcť hodnotenia predošlých návštevníkov, alebo naše tipy nižšie.

Lacné ubytovanie v Chomutove ponúka Golf Club Restaurant. Pozitívne ohlasy, výborná poloha v blízkosti Kamencového jazera. Za niekoľko minút chôdze sa pohodlne dostanete aj do miestneho aquaparku a ZOO. Počas zimnej sezóny je možné lyžovať na okolitých zjazdovkách, v lete si môžete užiť zase vodné lyžovanie. Izby sú jednoducho a príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná TV. Jedinou nevýhodou sú spoločné kúpeľne. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Izba pre dvoch sa dá rezervovať už od 22€/noc.

Medzi zariadenia s najviac pozitívnymi recenziami patrí aj trojhviezdičkový Hotel Mertin, ktorý nájdete v historickom centre mesta. Vďaka vynikajúcej polohe sú miestne pamiatky v ľahkej pešej dostupnosti. Izby sú elegantne zariadené, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Relax poskytuje sauna, v areáli nájdete aj posilňovňu. V hotelovej reštaurácii sa podávajú špeciality českej a medzinárodnej kuchyne, počas leta si môžete jedlo vychutnať na priestrannej terase. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, hostia majú k dispozícii bezplatné hotelové parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 60€/noc.

chomutov_vez

Objednať ubytovanie v Chomutove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *