Velence na brehu tretieho najväčšieho jazera v Maďarsku

Publikované sep 2, 2014 v kategórii Maďarsko

Velence na brehu tretieho najväčšieho jazera v Maďarsku

Tretie najväčšie jazero v Maďarsku leží približne 45 km od Budapešti. Velence je zároveň jedným z najteplejších jazier v Európe, v lete dosahuje teplotu 26 – 28°C. Na východnom brehu leží rovnomenné mestečko.

Turisti sem cestujú najmä kvôli jazeru, pochváliť sa však môže aj ďalšími prírodnými krásami a atrakciami. Región je známy pestovaním vína, v lete sa tu konajú tzv. hudobné večery. Okolie je ideálne na turistiku (napr, blízky vrch Bence) a obdivovať tu môžete aj niekoľko pamätihodností. V blízkom mestečku Agárd (9 km) sú lákadlom celoročne otvorené termálne kúpele.

Rekreácie na jazere

28 km dlhé a 16 km široké jazero je vďaka svojej teplote ideálne na kúpanie. Počas letnej sezóny je tu takmer stále príjemné počasie, jazero má až 2050 slnečných hodín ročne a prischla mu prezývka „jazero slnečných lúčov“.

Na pobreží v meste Velence sú 3 známejšie pláže. Severná je spoplatnená, druhá s názvom Tóbíró je voľne prístupná, tretia je súčasťou kempingu Panoráma a za vstup musíte taktiež zaplatiť poplatok.

Jazero je domovom mnohým živočíchom, nachádza sa tu napríklad chránená vtáčia rezervácia. Nie je však prístupná verejnosti. Za aktívnym trávením voľného času sem cestujú aj priaznivci rôznych športov (napr. vodné lyžovanie, plážový volejbal, windsurfing) a rybári. V okolí sú rôzne cyklotrasy.

Tip na penzión a vilu

Výborné hodnotenia má penzión Markó Panzió, situovaný 400 metrov od jazera a 200 metrov od centra mestečka. Obklopuje ho záhrada s grilom. V bezprostrednej blízkosti je reštaurácia a zastávka autobusu, v blízkom okolí je aj obchod s potravinami. Hostia majú na požiadanie k dispozícii vírivku a saunu. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Útulné izby majú vlastnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom, trezor a TV. Recenzie predchádzajúcich hostí si môžete zobraziť kliknutím na názov penziónu.

Zábery z jazera

Veľmi príjemné ubytovanie vo Velence poskytuje aj vilové zariadenie Gólya Villa Park, ktoré sa nachádza priamo na brehu jazera. Veľkou výhodou je prístup k súkromnej pláži. Hostia majú k dispozícii gril, volejbalové ihrisko, detský bazén a požičovňu lodí. Najbližšia reštaurácia a obchod s potravinami sú vo vzdialenosti 600 metrov. V každej vile je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a nechýba ani parkovisko. Užiť si môžete príjemný výhľad na jazero. Samozrejmosťou je TV, kúpeľňa, kúrenie, umývačka riadu a kuchynka s jedálňou. Po kliknutí na názov vily si môžete prezrieť fotky a aktuálne možnosti rezervácie.

BDG_07182

Objednať ubytovanie vo Velence!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *