Výnimočné jaskynné kúpele v maďarskom meste Tapolca

Publikované aug 6, 2014 v kategórii Maďarsko

Výnimočné jaskynné kúpele v maďarskom meste Tapolca

Veľa Slovákov zvykne tráviť letnú dovolenku v blízkom okolí Balatonu. Len 12 km od západného brehu jazera leží kúpeľné mestečko Tapolca. Preslávili ju predovšetkým kúpele a podzemný jaskynný systém.

Okrem prírodných krás je známe aj produkciou vína, ktoré môžete ochutnať v reštauráciách alebo vo vinohradníckom statku Szász. Pokiaľ sa tu plánujete zdržať dlhšie, odporúčame pozrieť tipy na ubytovanie na konci článku.

Jaskynné kúpele

Vynikajúce predpoklady na kúpeľníctvo má Tapolca vďaka spomínanému jaskynnému systému, v ktorom vyviera termálna voda. Dokopy je dlhý 300 metrov, jaskyne sú vzájomne prepojené. Vďaka konštantnej teplote, čistému vzduchu (bez prachu a alergénov) a vysokej vlhkosti sú ideálne pre ľudí s dýchacími ťažkosťami.

Pár pekných záberov

Jaskyne sa objavili približne v roku 1903 a od roku 1912 slúžia pre verejnosť. Nájdete ich v centre mesta. Zatopenou jaskyňou s názvom „Jaskyňa jazier“ sa môžete preplaviť na loďke. Časť podzemného systému slúžila v priebehu 2. svetovej vojny ako úkryt.

Najlepšie ubytovanie

Asi najlepším ubytovacím zariadením v Tapolci je štvorhviezdičkový Hunguest Hotel Pelion, ktorý sa môže pýšiť skutočným unikátom – je priamo prepojený s jaskynným systémom. Okrem toho tu nájdete veľké kúpeľné a wellness centrum, vnútorné a vonkajšie ihriská, posilňovňu, lekárske služby a reštauráciu. Predošlí hostia chvália vysokú úroveň, čistotu, chutné jedlá, milý personál a výbornú polohu. Všetky hodnotenia a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené. Ich súčasťou je balkón, TV, kúpeľňa so županmi a minibar.

V bývalom vodnom mlyne je situovaný trojhviezdičkový Hotel Gabriella. Súčasťou areálu je detské ihrisko, v hotelovej reštaurácii si môžete vychutnať rôzne domáce špeciality. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách spomínajú krásne okolie, priateľský personál, výbornú kuchyňu a priestranné ubytovacie jednotky. Kliknutím na odkaz vyššie zobrazíte všetky hodnotenia. Všetky izby sú klimatizované a nefajčiarske. Povinnou výbavou je vlastná kúpeľňa a minibar.

tapolca02

Objednať ubytovanie v Tapolci!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý večer mala bi som zaujem o pobyt v Tapolci na 3 noci pre 4 dosp..os. 2 deti od 7 do 14 r. Polopenziu s primeranou cenou Prešla som vsetko ale v termine od 19.7. do 22.7. nemožem najst. Možno mi pomožete.Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *