Jagelló Hotel – tip na skvelý hotel v Budapešti

Publikované aug 29, 2014 v kategórii Maďarsko, Navštívili sme

Jagelló Hotel – tip na skvelý hotel v Budapešti

Vďaka pomerne krátkej vzdialenosti zo Slovenska je pre mnohých Budapešť obľúbeným miestom na kratšie i dlhšie výlety. Vybrať si spomedzi stoviek ubytovacích zariadení, ktorými hlavné mesto Maďarska disponuje, môže byť bez odporúčaní od známych trochu náročné.

V Budapešti sme strávili 4 noci a výber hotela Vám s pokojným svedomím uľahčíme. Trojhviezdičkový Jagelló Business Hotel je skvelou voľbou v pomere ceny a kvality. Názov napovedá, že sa zameriava na biznis klientelu, ktorá sem chodí kvôli bezprostrednej blízkosti kongresového centra. Jagelló je však ideálny i pre klasického turistu, ktorý sem zavíta s úmyslom spoznať mesto.

Prečo sa ubytovať práve tu?

Veľkou výhodou je tichá poloha v pokojnom prostredí (v blízkosti je pekný park a obchodné centrum) mimo centra, do ktorého sa však dostanete ľahko a rýchlo vďaka skvelému napojeniu na verejnú dopravu (pri hoteli je autobusová zastávka). V hoteli sa kladie mimoriadny dôraz na čistotu, izby sú priestranné, personál veľmi príjemný a snaživý. Posledný deň nášho pobytu bol znepríjemnený mojimi zdravotnými komplikáciami, ochotná pani z recepcie však pomohla zohnať liek. K dispozícii je obmedzený počet bezplatných parkovacích miest a spoplatnená garáž, samozrejmosťou je Wi-Fi pripojenie v celom areáli zdarma. Raňajky stoja 5€, podávajú sa vo forme bufetových stolov – pečivo, džemy, koláče. Hotel má i vlastný bar, ktorý sme však neotestovali.

kertolvas

Výhľad

Cena dvojlôžkovej izby začína od 50€/noc. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, odhlučnené a priestranné. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, rýchlovarná kanvica, niektoré jednotky majú i vlastnú kuchynku. Odporúčam uskutočniť rezerváciu priamo cez stránku hotela.

2919727

Vybavenie izieb

szoba1

Hotel kladie mimoriadny dôraz na čistotu

Sobotné trhy pri hoteli

Každú sobotu sa od 6:30 do 13:00 konajú neďaleko hotela trhy s kvalitnými organickými potravinami, ktoré tu ponúka približne 70 až 90 predajcov. Čerstvé pečivo, ovocie, džemy, syry, mäso, limonády, korenia a mnoho ďalších dobrôt. Okrem nich tu nájdete i stánky plné kníh a brožúr s informáciami o zdravej životospráve. Trhy navštevuje pomerne dosť ľudí, stretnete tu veľa rodín s deťmi, ktoré sa hrajú na tunajšom detskom ihrisku.

P1150763

Fotka z trhu

Tip pred návštevou Budapešti

Po Budapešti sa oplatí cestovať hlavne verejnou dopravou. Výrazne ušetríte kúpou viacdňového cestovného lístka, trojdňový stojí 4150 HUF (13€). Kúpite ho napríklad v automate na každej stanici metra, je využiteľný na každý spôsob verejnej dopravy (metro, autobus, električka atď.). Zakúpiť sa dá i Budapest City Card, ktorá okrem bezplatnej verejnej dopravy ponúka i vstup do kúpeľov, múzeí, prehliadku mesta so sprievodcom (v angličtine) a množstvo ďalších zliav.

Čo sa oplatí vidieť?

Dôležitou dopravnou tepnou mesta, v ktorej sa stretávajú všetky linky metra, je námestie Deák Ferenc Tér v srdci mesta. Z Jagelló hotela sa sem dostanete do 10-15 minút. Okrem rôznych pamiatok sa tu nachádza i rozsiahla zelená plocha s fontánou, lavičkami a jazierkom.

Mimo hlavných námestí sme zavítali i do aquaparku a na festival Sziget. Pokiaľ však máte v obľube mačky, určite nevynechajte mačacie kaviarne. V Budapešti sa nachádzajú dve – Cat Café Budapest a Cat Café, obe sme navštívili. Cat Café Budapest sa nachádza v centre mesta, blízko spomínaného námestia a stanice metra. Tešiť sa môžete na mimoriadne príjemnú spoločnosť 12 mačiek. Druhá mačacia kaviareň je od centra trochu vzdialená a sú tu iba 4 mačky. Otvorili ju len nedávno, je možné že počet mačiek sa rozrastie. Po zaplatení jednorázového poplatku (približne 5€) môžete konzumovať zákusky a kávu bez obmedzenia. Napriek menšiemu počtu mačiek je veľmi príjemná a útulná.

P1150884

Cat Café Budapest

P1150975

Výborná káva a dezert v Cat Café

P1150991

Kocúrska spoločnosť

P1160001

🙂

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *