Sprievodca hradom a nocľahom v rumunskom meste Bran

Publikované dec 16, 2014 v kategórii Rumunsko

Sprievodca hradom a nocľahom v rumunskom meste Bran

Aj Rumunsko sa môže pýšiť atrakciami, ktoré vzbudzujú záujem medzi turistami na celom svete. Tú najvýznamnejšiu nájdete v mestečku Bran, ktoré je situované približne 30 km od väčšieho Brašova.

Je ním stredoveký hrad, ktorý za svoju popularitu vďačí aj legende o grófovi Drakulovi. Niektorí návštevníci sa rozhodnú zostať v Brane aspoň na jednu noc – nižšie nájdete tipy na spoľahlivé ubytovanie.

Sprievodca „Drakulovým“ hradom

Hrad Bran bol postavený v 14. storočí na obranu proti nájazdom Turkov. Západných turistov prekvapuje jeho podobnosť s hradom z románu Drakula, ktorého autorom je írsky spisovateľ Bram Stoker. Navyše, podľa niektorých zdrojov tu žil knieža Vlad III. Tepeš. Bol známy svojou krutosťou voči tureckým protivníkom a pravdepodobne bol predlohou pre Stokerov román.

Spojenie s Drakulom využíva množstvo stánkov, z ktorých si môžete odniesť rôzne upírske suveníry.

Podľa iných názorov tu knieža nežil a hrad maximálne pár krát navštívil počas svojich ciest, jeho skutočné sídlo bolo v neďalekej oblasti. To však nič nemení na jeho atraktivite. Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, mali by ste sa na prehliadku vybrať už ráno. Dospelí platia za vstup približne 3-4€. V 20. storočí stavba chátrala, v rokoch 1987-1993 prešiel veľkou rekonštrukciou. Po páde komunizmu sa o hrad začal zaujímať pôvodný vlastník – rod Habsburgovcov. Po súdnych sporoch tak pripadol do rúk Dominikovi Habsburgovi (vnuk kráľovnej Márie Rumunskej). Ten potvrdil záujem o ďalšie zveľaďovanie hradu.

Penzióny za super ceny

Príjemné ubytovanie v Brane je možné zohnať veľmi výhodne v množstve penziónov. Jedným z nich je Pensiunea Belvedere, situovaný zhruba 3 minúty jazdy od hradu a neďaleko svahov lyžiarskeho strediska Zanoanga. Chutné raňajky sú spoplatnené (4€), samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predošlí hostia chvália skvelý prístup domáceho a príjemné prostredie, odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie. Izby majú balkón s výhľadom na hory, kúrenie a spoločnú kúpeľňu s ďalšou ubytovacou jednotkou.

Drakulov hrad na videu

Ak chcete mať počas svojho pobytu radšej vlastnú kúpeľňu, skúste napríklad trojhviezdičkový Pensiunea Marina. Nájdete ho 2 km od hradu, penzión obklopuje veľká záhrada s krytou terasou a grilom. K dispozícii je bezplatné parkovisko, v celom areáli je Wi-Fi pripojenie na internet. Predchádzajúci návštevníci chvália čistotu, nízke ceny, krásne prostredie, pohodlie a nádherný výhľad na hory. Všetky hodnotenia a aktuálne ceny nocľahu zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz. Izby majú balkón s výhľadom na hory, kúrenie, práčku, vlastnú kúpeľňu, kuchynku s jedálňou a umývačku riadu.

bran-castle-884254-m

Objednať ubytovanie v Brane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *