Najmladšie české mesto Havířov

Publikované okt 1, 2013 v kategórii Česko

Najmladšie české mesto Havířov

Havířov patrí medzi stredne veľké české mestá. Nachádza sa vo východnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Poľskom. Je pomerne mladým mestom, vznikol v roku 1955.

Bol vybudovaný ako satelitné mesto pre Ostravu, ktorá je od Havířova vo vzdialenosti približne 11 km. Dnes je strediskom priemyslu, svoje zastúpenie tu má strojársky, energetický, gumárenský a potravinársky priemysel.

Ktoré pamiatky v Havířove sa oplatí vidieť?

Samotný Havířov nemá dlhú históriu, prvé zmienky o obciach na tomto území však pochádzajú už z 13. storočia. V meste a jeho okolí tak môžu návštevníci obdivovať rôzne pamätihodnosti, nachádza sa tu viacero zámkov a kostolov. Kostol sv. Anny je hlavným mestským kostolom, postavený bol v roku 1845.

Tip na výlet – navštívte blízku Ostravu. Nachádza sa tu napríklad ZOO a aquapark.

Oplatí sa vidieť aj centrum mesta, ktoré bolo vybudované v štýle socialistického realizmu v polovici 20. storočia. Od roku 1992 je chránenou pamiatkovou zónou.

Ako nájsť vhodné ubytovanie?

Hotely a penzióny v Havířove si môžete ľahko rezervovať cez online rezervačné systémy. Ak nenájdete ubytovanie podľa svojich predstáv, odporúčame porozmýšľať nad nocľahom v Ostrave, ktorá má podstatne širšiu ponuku ubytovacích zariadení.

Tipy na hotely

Vynikajúce ohlasy od návštevníkov má Hotel Amerika. Tí vo svojich recenziách chválili napríklad fakt, že je vhodný pre telesne postihnutých. Miernou nevýhodou je poloha 3 km od centra mesta. Vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu (50 metrov od hotela je autobusová zastávka) sa sem však dostanete rýchlo a pohodlne. Súčasťou bezbariérových izieb je vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia môžu využiť aj bezplatné parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Počas dňa sa môžete najesť v hotelovej reštaurácii, ktorá sa špecializuje na rebierka a steaky. Nocľah pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí už od 39€.

Havířov z vtáčej perspektívy

Veľmi dobré hodnotenia má aj Hotel Relax, nachádzajúci sa 500 metrov od centra mesta. Jeho veľkou výhodou je wellness centrum, v ktorom majú hostia k dispozícii napríklad vírivku a saunu, môžu si dopriať aj rôzne masáže. Súčasťou apartmánov je vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. V okolí sa nachádzajú potraviny, supermarket a rôzne reštaurácie. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah pre dvoch stojí od 40€/noc.

Havířov,_kostel_svaté_Anny_(8)

Objednať ubytovanie v Havířove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *