Ubytovanie a atrakcie v talianskej Verone

Publikované mar 11, 2014 v kategórii Taliansko

Ubytovanie a atrakcie v talianskej Verone

Mnohým sa vryla do pamäti ako dejisko ľúbostného diela Rómeo a Júlia. Talianska Verona svojou romanticko-starobylou atmosférou pohltí nielen zamilované dvojice, ale každého návštevníka.

Leží v oblasti Benátsko, približne 100 km od Benátok. Návštevníci ju vyhľadávajú vďaka historickým architektonickým skvostom a prírodným krásam. 30 km od mesta nájdete Gardské jazero, ktoré je najväčším jazerom v krajine.

Čo sa oplatí vidieť?

Jeho stred tvoria námestia Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, ležiace hneď vedľa seba. Obdivovať tu môžete rôzne paláce, kostoly a ďalšie pozoruhodné stavby. Zaujímavých námestí, ktoré sa určite oplatia vidieť, sa tu však nachádza viac.

Za zmienku stojí napríklad rušné Piazza Bra, kde dodnes stojí veľký rímsky amfiteáter (aréna) z 1. storočia. Kedysi sa tu uskutočňovali gladiátorské zápasy, dnes našťastie už iba kultúrne podujatia.

20 minút záberov z Verony

Tiché námestie Piazza San Zeno v západnej časti mesta ukrýva ďalšiu významnú pamätihodnosť. Je ňou románsky kostol San Zeno Maggiore z 12. storočia. Patrí medzi najviac vyzdobené kostoly v krajine, pri prehliadke si určite nenechajte ujsť zaujímavý drevený strop a dvere s bronzovými reliéfmi.

Príjemné ubytovanie za adekvátne ceny

O veľkom záujme turistov svedčí množstvo hotelov a ďalších ubytovacích zariadení. Ak preferujete ubytovanie v apartmánoch, skúste overené zariadenie Residence Villa Mainard. Krásna historická vila z roku 1932 poskytuje veľmi príjemné a priestranné ubytovacie jednotky so skvelým vybavením. 5 km od historického centra, 10 minút jazdy od letiska. Predošlí návštevníci si pochvaľujú dobrú štvrť, príjemného majiteľa, možnosť bezplatného zapožičania bicyklov a skvelé napojenie na verejnú dopravu (hneď oproti vile je autobusová zastávka). Ak si chcete prečítať recenzie predchádzajúcich hostí, kliknite na odkaz vyššie. Apartmány sú klimatizované, odhlučnené a vybavené dreveným nábytkom. Samozrejmosťou je kuchynka s jedálňou, kúpeľňa, obývačka s TV (plochá obrazovka) a jedna alebo viacero spální. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko.

5 km od mesta leží aj Agriturismo San Mattia, do centra Verony sa pohodlne dostanete vďaka blízkej autobusovej zastávke. Predchádzajúci hostia vo svojich recenziách (zobrazte kliknutím na názov zariadenia) spomínajú čistotu a priestrannosť izieb, milý personál, nádherný výhľad a tichú polohu. Výnimočné sú aj potraviny a víno, z ktorých sa pripravujú jedlá v reštaurácii (súčasť areálu). Vyrábajú sa priamo na miestnej farme a môžete si ich zakúpiť, domov budete odchádzať napríklad s domácim olivovým olejom a marmeládami. Nesmieme zabudnúť ani na prvotriedne vína, snaživý personál rád zorganizuje ochutnávky. Izby sú klimatizované, samozrejmosťou je kúpeľňa, chladnička a TV s plochou obrazovkou. V cene pobytu sú raňajky a bezplatné parkovanie, pripojenie na internet je však spoplatnené.

old-saint-1075063-m

Objednať ubytovanie vo Verone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *