Tipy na nocľah v Korenici pri Plitvických jazerách

Publikované dec 12, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na nocľah v Korenici pri Plitvických jazerách

Väčšina dovolenkárov vyhľadáva v Chorvátsku prímorské letoviská. Pokiaľ sa však jedná o vnútrozemie, najväčšou atrakciou sú suverénne Plitvické jazerá s neopísateľne krásnou prírodou.

Pre nocľah v okolí jazier si turisti často zvolia niektoré z viacerých neďalekých miest a obcí. Jedným z nich je napríklad Korenica. V tomto článku ponúkneme tipy na overené ubytovacie zariadenia.

Prečo vybrať Korenicu?

Mesto leží na križovatke hlavného dopravného spojenia medzi Karlovacom a Zadarom. Okrem blízkosti Plitvických jazier (niekoľko kilometrov) je poloha Korenice výhodná aj vďaka blízkosti hory Gola Pljesivica. Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je farmárstvo, spracovanie dreva a stavebníctvo.

Perfektné penzióny

Veľmi pozitívne ohlasy má trojhviezdičkový penzión Rooms Ana. Nájdete ho v tichej prírodnej oblasti, približne 300 metrov od centra Korenice. V ňom nájdete reštauráciu, niekoľko obchodov a autobusovú zastávku. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovanie. Predošlí hostia chvália rodinnú atmosféru, ochotných mladých majiteľov, tiché prostredie, čistotu a skvelé vybavenie. Po kliknutí na názov penziónu si môžete zobraziť všetky recenzie. Priestranné izby majú balkón s výhľadom, kúrenie, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňu so sprchovým kútom.

Národný park na videu

Vynikajúcou voľbou je i štvorhviezdičkový penzión Guest House Mijić. V blízkom okolí je reštaurácia, bar a obchod s potravinami. Hostia môžu využívať súkromné parkovisko, samozrejmosťou je i Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Za poplatok si môžete dokúpiť chutné raňajky. Príjemní majitelia, čistota, vkusné zariadenie. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si hodnotenia od predchádzajúcich návštevníkov (i v slovenčine). Vybrať si môžte medzi klasickými izbami a apartmánmi, všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a veľmi priestranné. Súčasťou izieb je výhľad na hory, TV s plochou obrazovkou, trezor, kúpeľňa s vírivkou, chladnička a minibar. Apartmány majú i krb, kuchynku s jedálňou a jednu alebo dve spálne.

Tip na záver

Niekedy sa môže stať, že hore uvedené penzióny sú obsadené, prípadne Vám z nejakých dôvodov nevyhovujú. Overenou voľbou je i penzión House Prica, ktorý obklopuje udržiavaná záhrada s detským ihriskom. V blízkosti začína turistický chodník, ktorým sa môžete dostať k pozostatkom pevnosti Mrsinj. V okolí je i reštaurácia, potraviny, pošta a banka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Odhlučnené izby majú výhľad na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňu so sušičom vlasov. Aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

stijene

Objednať ubytovanie v Korenici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *