Bled láka na Bledské jazero – symbol Slovinska

Publikované feb 13, 2014 v kategórii Slovinsko

Bled láka na Bledské jazero – symbol Slovinska

Na obrázkoch prezentujúcich Slovinsko sa veľmi často zobrazuje mestečko Bled. Krásne jazero obklopené hrebeňmi Julských Álp patrí medzi to najlepšie, čo môže krajina návštevníkom ponúknuť.

Bled leží v severozápadnej časti Slovinska, približne 80 km od hlavného mesta Ľubľana. Okrem jazera a kúpeľov sem chodia turisti obdivovať aj pamiatky, napríklad stredoveký hrad a kostol na ostrovčeku.

Podmienky na kúpanie

Bledské jazero vzniklo koncom poslednej ľadovej doby po roztopení ľadovca. Vďaka termálnym prameňom v severovýchodnej časti je voda príjemne teplá (jedno z najteplejších alpských jazier). Je taktiež čistá, čím sa jazero stáva veľmi vhodným na kúpanie. Nádhernú scenériu dotvárajú okolité horské masívy.

Propagačné video mesta, výborné zábery

Okrem kúpania môže byť príjemným zážitkom aj plavba na loďke, rybárčenie a turistika. Pešia túra okolo jazera trvá približne 3 hodiny.

Zaujímavé atrakcie

Uprostred jazera púta pozornosť romantický ostrovček Blejski Otok, na ktorom stojí kostol panny Márie. Dá sa sem dostať napríklad loďkou, ktorej požičanie stojí do 10€.

Na skale vzdialenejšieho brehu stojí Bledský hrad, jedna z najdôležitejších pamiatok v oblasti. Výhodou návštevy je hlavne skvelý výhľad na jazero a okolie, vstup stojí 7€. Časť hradu tvorí štýlová reštaurácia. Súčasťou je aj kinosála, v ktorej sa prehrávajú nahrávky o hrade. Ďalšou atrakciou je blízka dedinka Vintgar s krásnou prírodou. Ľahko sa sem dostanete napríklad autobusom. Jedinou nevýhodou tohto miesta je preplnenosť návštevníkmi.

Kúpele

Horská poloha pri jazere s termálnymi prameňmi a jedinečná mikroklíma zabezpečila Bledu ideálne podmienky na kúpeľníctvo. Prvý kúpeľný dom postavil v roku 1858 švajčiarsky lekár Arnold Rikli, špecialista na prírodné liečebné metódy. Zaznamenával úspechy pri liečbe rôznych zdravotných problémov – napríklad migréna, vysoký krvný tlak a reuma.

Overené a výborné ubytovanie

Nájsť kvalitné ubytovanie v Blede za výhodné ceny nie je príliš veľký problém. Priamo na jazere je situované zariadenie Guest House Mlino s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Predošlí hostia chvália okrem výhľadu na jazero aj milý personál a chutnú kuchyňu. Hneď po príchode dostanete v tomto rodinnom zariadení uvítací drink zdarma. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Veľkou výhodou je možnosť bezplatného požičania bicyklov. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom a sušičom vlasov, nechýba ani TV. Odporúčame kliknúť na odkaz vyššie a prečítať si hodnotenia predošlých návštevníkov.

150 metrov od jazera nájdete Rooms Jerman. Ústretový prístup, čistota, super poloha, výhodné ceny. V blízkom okolí si môžete dopriať rôzne zaujímavé aktivity, napríklad jazdu na koni. Vďaka autobusovej zastávke sa ľahko dostanete do centra Bledu, ktoré je vzdialené vyše 1 km. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie, raňajky sú však spoplatnené. Útulné izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, chladničkou a TV s plochou obrazovkou. Niektoré majú aj balkón s výhľadom na jazero a hory. Aktuálne ceny ubytovania a fotky zariadenia si ľahko prezriete kliknutím na odkaz vyššie.

boats-on-lake-bled-1193117-m

Objednať ubytovanie v Blede!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *