Tipy na nocľah a atrakcie nemeckého Wolfsburgu

Publikované nov 15, 2014 v kategórii Nemecko

Tipy na nocľah a atrakcie nemeckého Wolfsburgu

Wolfsburg patrí medzi najväčšie mestá spolkovej krajiny Dolné Sasko. Zároveň patrí medzi hŕstku nemeckých miest, ktoré vznikli v prvej polovici 20. storočia (v roku 1938).

Pôvodne bol domovom pracovníkov automobilky Volkswagen, v roku 1972 však počet obyvateľov prekročil hranicu 100 000. Na konci článku nájdete tipy na overené ubytovacie zariadenia.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Wolfsburg nepatrí medzi vyhľadávané turistické destinácie pre návštevníkov nie je príliš atraktívny. Dôvodom pre návštevu mesta nie sú pamiatky a relax, väčšina sem príde napr. kvôli pracovnej ceste.

Wolfsburg na videu

Spomedzi historických pamiatok sa tu nachádzajú tri hrady z 13. až 15. storočia, pozornosť pútajú aj rôzne múzeá. V centre a starej časti mesta môžete obdivovať pôvodnú architektúru, okrem iného sa tu nachádza napríklad Autostadt – vonkajšie automobilové múzeum, ktoré prevádzkuje Volkswagen. Priaznivci moderného umenia môžu navštíviť súkromné múzeum Kunstmuseum, jednou z atrakcií je aj najväčšie vedecké múzeum Phaeno Science Center.

Kde sa ubytovať?

3 km od mesta leží trojhviezdičkový Hotel Jäger, situovaný v blízkosti továrne Volkswagen. Do centra sa dostanete za 5 minút jazdy autom. V cene pobytu sú raňajky, hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov. Samozrejmosťou je aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi a parkovanie. Hotel má pozitívne ohlasy, predošlí návštevníci pochvaľujú napríklad príjemný personál, rodinnú atmosféru a chutnú kuchyňu. Všetky recenzie si spolu s aktuálnymi možnosťami rezervácie neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela. Súčasťou príjemne zariadených izieb je TV a vlastná kúpeľňa.

Uprednostňujete radšej nocľah v centre? Jednou z možností je štvorhviezdičkový Holiday Inn Wolfsburg City Centre. Hostia môžu využívať krytý bazén so saunou, nevýhodou sú však predražené raňajky. Nepoteší ani fakt, že pripojenie na internet a parkovanie sú taktiež spoplatnené. Priestranné izby sú klimatizované a odhlučnené. Samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou. Fotky hotela a aktuálne ceny nocľahu sa zobrazia po kliknutí na predošlý odkaz.

20120930-202212

Objednať ubytovanie vo Wolfsburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. (zmazané)

    • Dobrý večer,

      bohužiaľ Vám pomôcť neviem, na tejto stránke nájdete iba odkazy na ubytovacie zariadenia, nachádzajúce sa na booking.com. Cenovo výhodné ubytovanie by mohol poskytnúť nejaký miestny hostel, napríklad som narazil na https://www.hihostels.com/hostels/wolfsburg.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *