Čo sa oplatí vidieť a kde sa ubytovať v údolí Wachau?

Publikované aug 16, 2014 v kategórii Rakúsko

Čo sa oplatí vidieť a kde sa ubytovať v údolí Wachau?

V roku 2008 zorganizoval časopis National Geographic Traveler prieskum, v ktorom 280 odborníkov hľadalo najlepšie historické miesto na svete. Víťazom sa stalo rakúske údolie Wachau.

Je zapísané aj na zozname UNESCO, rozvoj cestovného ruchu však nenarušil pôvodný historický vzhľad. Cestujú sem aj Slováci, veľkou výhodou je dostupná poloha – iba približne 100 km od Bratislavy.

Čo sa oplatí vidieť?

Wachau s celkovou dĺžkou 40 km leží v Dolnom Rakúsku na Dunaji. Desiatky idylických obcí v čarovnom prostredí lákajú návštevníkov na krásy prírody, vynikajúco ich dopĺňajú obdivuhodné historické pamätihodnosti. V neposlednom rade treba spomenúť fakt, že údolie získalo svetovú slávu aj vďaka svojmu vínu. Počas svojho pobytu by ste nemali vynechať návštevu menších vinárničiek, v ktorých si popri bielom víne môžete vychutnať aj vidiecke špeciality.

Vynikajúcim zážitkom je spoznávanie údolia na cyklotrasách pri Dunaji, ktoré patria medzi najlepšie v Európe.

Najväčšiu pozornosť pútajú mestečká Krems a Melk na opačných stranách údolia. Najvýznamnejšou pamiatkou Kremsu je kamenná brána Steiner Tor z roku 1480, ktorá je vstupnou bránou do historického centra, v ktorom sa každoročne konajú marhuľové slávnosti. Okrem iného je domovom kremžskej horčice. Melk sa taktiež môže pýšiť rôznymi historickými stavbami, najznámejšou je barokový kláštor na skalnom brale.

Tipy na ubytovanie

Ak si za miesto svojho pobytu chcete zvoliť Melk, odporúčame dvojhviezdičkové zariadenie Madar Café Restaurant zum Fürsten v centre mesta. Sídli v historickej časti mesta, súčasťou areálu je reštaurácia s tradičnou viedenskou a rakúskou kuchyňou. V okolí sú cyklotrasy a rôzne atrakcie. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich návštevníkov si neváhajte zobraziť kliknutím na názov zariadenia. Súčasťou priestranných izieb je kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom), TV a kúrenie.

45 minút záberov z údolia

Zhruba 15 km od Melku leží mesto Pöchlarn s viacerými kvalitnými ubytovacími zariadeniami. Dobrou voľbou je trojhviezdičkový Hotel-Restaurant Moser v centre mesta, situovaný 800 metrov od renesančného zámku. V cene pobytu sú bohaté raňajky, na vyžiadanie je možné zabezpečiť aj oddychové balíčky. Hotelová reštaurácia ponúka regionálne špeciality z organických produktov, vychutnať si ich môžete v jedálni aj v záhrade. V celom zariadení je bezplatné pripojenie na internet, nechýba ani súkromné parkovisko. Klasicky zariadené izby majú TV, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom a kúrenie. Predošlí návštevníci chvália čistotu, príjemný personál a skvelú polohu. Pre zobrazenie všetkých hodnotení kliknite na názov hotela.

stift-melk-melk-abbey-1426533-m

Objednať ubytovanie vo Wachau!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *