Historický Füssen láka na okolité zámky

Publikované aug 15, 2014 v kategórii Nemecko

Historický Füssen láka na okolité zámky

V oblasti bavorských Álp sa nachádza historické nemecké mesto Füssen na rieke Lech. Leží len niekoľko kilometrov od hraníc s Rakúskom. Okrem iného je známe výrobou huslí.

Spomienkou na bohatú históriu je množstvo pamätihodností, najväčšie atrakcie sa však nachádzajú v blízkom okolí. Vďaka svojej polohe (nadmorská výška 808 metrov nad morom) sa môže pýšiť aj prírodnými krásami.

Čo sa oplatí vidieť?

Nad mestom sa týči stredoveký gotický zámok Hohes Schloss z konca 15. storočia, ktorý bol neskôr čiastočne barokovo prestavaný a rozšírený. Dnes je jeho súčasťou galéria s množstvom vzácnych exponátov. Okrem zámku púťajú pozornosť aj pozostatky stredovekého kláštora St. Mang.

Na návštevu zámkov Neuschwanstein a Hohenschwangau je možné zakúpiť spoločnú vstupenku King Ticket. Aktuálne ceny nájdete na oficiálnom webe v anglickom jazyku.

Len 4 km od Füssenu ležia obce Schwangau a Hohenschwangau. Pýšia sa zámkami Neuschwanstein a Hohenschwangau, ktoré ročne navštívia milióny návštevníkov z celého sveta. Výnimočný je hlavne zámok Neuschwanstein, ktorý nechal postaviť kráľ Ľudovít II. v roku 1869. V interiéri i exteriéri je skombinovaných viacero stavebných a architektonických slohov. Spolu s okolitou prírodou vytvára rozprávkovú scenériu, ktorá ho dostala do niekoľkých filmov a bola inšpiráciou aj pre slávneho Walta Disneyho.

Kde sa ubytovať?

Ak sa chcete vybrať na návštevu zámkov, najlepšou voľbou je ubytovať sa priamo v obci Schwangau. Veľká časť turistov si však chce pozrieť aj Füssen, ktorý ponúka desiatky rôznych hotelov a iných ubytovacích zariadení. Výbornou voľbou je napríklad štvorhviezdičkový Hotel Sonne, z ktorého sa k zámkom dostanete do niekoľkých minút jazdy autom. V cene pobytu sú zahrnuté bohaté bufetové raňajky, k dispozícii je bezplatné pripojenie na internet v celom areáli. Parkovanie je spoplatnené. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si recenzie predošlých návštevníkov. Tí chvália perfektnú polohu, štýlové vybavenie, milý personál, príjemné prostredie a vynikajúcu kuchyňu. Súčasťou elegantných izieb je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, žehliace potreby, trezor a minibar.

Pár pekných záberov

Cenovo výhodnejší je Hotel Restaurant Alatsee. Leží 5 km od centra pri jazere Alatsee, priamo pri hraniciach s Rakúskom. V cene pobytu sú chutné raňajky, počas dňa si môžete v reštaurácii vychutnať rôzne nemecké špeciality. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Krásna okolitá príroda je ideálna na trávenie voľného času, hotel obklopujú cyklotrasy a turistické chodníky. Útulné izby majú balkón s výhľadom, nevýhodou je spoločná kúpeľňa. Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela.

1353569_63841821

Objednať ubytovanie vo Füssene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *