Pamiatky a nocľah v príjemnej obci Tihany na pobreží Balatonu

Publikované nov 20, 2014 v kategórii Maďarsko

Pamiatky a nocľah v príjemnej obci Tihany na pobreží Balatonu

Túžite po pokojnej dovolenke na pobreží Balatonu? Jednou z obľúbených destinácii je malá obec Tihany, ktorá leží približne 8 km od známejšieho Balatonfüredu pri severnom brehu jazera.

Obec je obľúbená aj medzi slovenskými dovolenkármi. Je známa ako tiché a príjemné miesto, ktoré okrem rekreácie pri vode ponúka i historické pamätihodnosti a skvelé červené vína z miestnej oblasti.

Tipy na zaujímavé atrakcie

Už po príchode do Tihany sa návštevníkom naskytne veľmi pekný výhľad na rozsiahly Balaton, obec je totiž situovaná na 80 metrov vysokom návrší. Celá oblasť je vďaka svojej výnimočnej flóre a faune od roku 1952 vyhlásená za národný park. Okrem iného ležia neďaleko i dve vnútorné jazerá Külső-tó a Belső-tó.

Tihany bola v minulosti najbohatšou obcou v krajine (najvyšší príjem na osobu) a miestne nehnuteľnosti patria medzi najdrahšie. Nemusíte sa však obávať, ceny ubytovania nie sú vysoké.

Na skale je postavený benediktínsky kláštor s opátstvom. Pochádza z roku 1055 a dodnes je domovom pre niekoľkých mníchov. Sídli v ňom Múzeum opátstva, okrem neho môžete v Tihany navštíviť i Múzeum bábik a Vidiecke ľudové múzeum. Do dnešnej doby sa zachovala krypta s hrobom kráľa Andrása I., ktorá je pre Maďarov mimoriadne cennou pamiatkou. Nad ňou sa týči barokový kostol z 18. storočia, ktorý patrí medzi dominanty mesta a jeho interiér ukrýva cenné drevoryty.

Kvalitné a lacné ubytovanie v penziónoch

Veľmi obľúbenou voľbou je penzión Viktória Panzió, ktorý je situovaný zhruba 200 metrov od pobrežia. Jeho súčasťou je i reštaurácia a snack bar, hostia majú k dispozícii stolný tenis a požičovňu bicyklov. V blízkom okolí je autobusová zastávka a trajektový prístav, ktorý spája Tihany so Siofókom na opačnom brehu Balatonu. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je i bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet. Predošlí návštevníci chvália okrem polohy i priateľský personál, pekné prostredie, chutnú stravu a čistotu. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie (sú i v slovenčine). Súčasťou izieb je kúpeľňa, TV a chladnička.

Polhodinový dokument z Tihany

Priaznivými cenami a pozitívnymi ohlasmi sa pýši vidiecky dom András Nádfedeles Vendégház. K jazeru sa dostanete za 5 minút chôdze, reštaurácie a obchody sú v centre obce (2 minúty chôdze od penziónu). Neďaleko je i autobusová stanica. Predchádzajúci hostia vo svojich hodnoteniach spomínajú príjemný personál, útulné izby, rodinnú atmosféru a čistotu. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, využívať môžete i súkromné parkovisko. Penzión má klasické izby i priestranné apartmány s kuchynkou. Súčasťou izieb je káblová TV, kúrenie, kúpeľňa a chladnička. Pre zobrazenie aktuálnych možností rezervácie a cien ubytovania kliknite na názov penziónu.

green-pottery-814368-m

Objednať ubytovanie v Tihany!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *