Kúpele a lyžovačka v Tatranskej Bukovine pri hraniciach

Publikované júl 19, 2014 v kategórii Poľsko

Kúpele a lyžovačka v Tatranskej Bukovine pri hraniciach

Pár kilometrov od hraničného priechodu so Slovenskom leží poľská obec Tatranská Bukovina (po poľsky Bukowina Tatrzańska). Jej časť kedysi patrila k Slovensku a žili tu tzv. Gorali, ktorí majú kultúrne blízko k Slovákom.

Čoraz viac sa tu rozvíja cestovný ruch, turisti sem cestujú najmä za kúpeľmi a dobrou lyžovačkou. Svojou polohou vo Vysokých Tatrách lákajú aj na horskú turistiku v krásnej prírode.

Kúpanie v Terma Bukovina

Celoročne otvorené termálne kúpele (každý deň od 9:00 do 22:00) sú plné bazénov a rôznych vodných atrakcií. Teplota vody sa pohybuje od 28 do 38°C, k dispozícii je vyše 20 bazénov a 8 sáun. Pekný, čistý a príjemný areál. Miestna voda má vysoký obsah minerálov a blahodarný účinok na rôzne ochorenia. Fungujú tu čipové turnikety, občerstvenie v reštaurácii si taktiež môžete zakúpiť na čip a zaplatiť až pri odchode pri pokladni.

Lyžovačka v stredisku Rusiń ski

Pred relaxom v teplej vode si môžete do sýtosti zalyžovať v stredisku Rusiń ski, ktoré je situované na vrchu Wierch Rusiński. O pohodlie lyžiarov a snowboardistov sa okrem vlekov stará aj moderná sedačková lanovka (4-sedačka), v budúcej sezóne by mala pribudnúť nová unikátna expresná 6-sedačka. Väčšina tratí je modrá a červená, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Hlavná zjazdovka je dlhá 800 metrov.

Zábery zo zjazdoviek

K dispozícii je veľké bezplatné parkovisko, reštaurácie, bufety, lyžiarska škola a požičovňa. Doviezť sa sem môžete bezplatným skibusom. Celodenný skipas stojí okolo 19€ (počas hlavnej sezóny trochu viac), cenovo výhodnejšie je zakúpiť skipas na viac dní (49€ za 4 dni). Aktuálne ceny sú zobrazené na oficiálnom webe strediska.

Overené ubytovanie za skvelé ceny

Zohnať ubytovanie v Tatranskej Bukovine nie je problém. Pre istotu sa však radšej vyhnite termínom prázdnin, kedy je to tu plné poľských školákov, alebo uskutočnite rezerváciu v dostatočnom predstihu. Lacný nocľah ponúka penzión Ośrodek Wypoczynkowy Harnaś, situovaný v blízkosti južnej časti zjazdovky (800 metrov). Hostia môžu využiť ponuku masáží a navštíviť saunu v areáli. V jedálni sa podávajú prevažne tradičné poľské špeciality. Raňajky sú spoplatnené, zdarma je však parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Útulné izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani balkón s výhľadom, TV a kúrenie. Predošlí hostia chvália hlavne okolité prostredie, fantastický výhľad, príjemné postele a milý personál. Odporúčam prečítať všetky recenzie, stačí kliknúť na názov penziónu.

Výborné ohlasy má aj Willa Silene, ktorá na prvý pohľad zaujme tradičnou drevenou architektúrou. Jej súčasťou je reštaurácia, úschovňa lyží a detské ihrisko. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izby majú balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, kúrenie, kúpeľňu so sprchovým kútom, chladničku, rýchlovarnú kanvicu a CD prehrávač. Aktuálne ceny zobrazíte klikom na názov vily.

Bukowina-Tatrzanska-Piccola-Polonia-Polonia

Objednať ubytovanie v Tatranskej Bukovine!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *