Sprievodca atrakciami a ubytovaním v maďarskom meste Tata

Publikované aug 30, 2014 v kategórii Maďarsko

Sprievodca atrakciami a ubytovaním v maďarskom meste Tata

V blízkosti hraníc so Slovenskom sa nachádza viacero maďarských mestečiek, ktoré sú obľúbeným miestom na výlety a pobyty. Jedným z nich je mesto Tata, situované približne 23 km od Komárna.

Mesto je bohaté na prírodné krásy, akými sú napríklad dve väčšie jazerá a viac ako 100 prameňov. Veľkou atrakciou je aj hrad a ďalšie historické pamiatky. V letnom období je lákadlom kúpalisko.

Kúpalisko Fényes

Miestne kúpalisko nájdete 3 km od centra mesta v prírodnom chránenom území. K dispozícii sú 3 bazény a 2 sauny s výhľadom na jazero. Návštevníkom môžu očakávať kvalitné služby a možnosti rôznych športových aktivít.

Zábery z jazera

Celodenný vstup pre dospelého stojí 1350 HUF (4,5€), za dieťa/študenta sa platí 850 HUF (2,5€). Zakúpiť sa dá aj výhodnejšia rodinná vstupenka. 15 km od mesta leží Tatabánya s liečebnými a zážitkovými kúpeľmi Gyémánt.

Obľúbené miesta na výlet – jazerá

V centre mesta sa nachádza jazero Öreg tó (Staré jazero). Je jedným z najstarších umelo vytvorených jazier v krajine, na jeho brehu stojí hrad a v blízkosti kaštieľ (povieme si o nich nižšie). Vyčnieva z neho aj skala s bronzovou sochou Jána Krstiteľa. Na pobreží je niekoľko ubytovacích a stravovacích zariadení, počas leta sú pre deti pripravené nafukovacie hrady. Pravidelne sa tu konajú rôzne kultúrne akcie, príjemným zážitkom je aj plavba na malej výletnej lodi.

Menšie jazero Cseke tó bolo postavené v roku 1780, obklopuje ho krásny anglický park. Vyhľadávajú ho najmä rybári, je vhodné aj na príjemnú prechádzku. Na brehu je prírodné javisko a turecká mešita z roku 1840.

Ďalšie pamiatky

Na brehu jazera Öreg tó môžete obdivovať najvýznamnejšiu pamiatku mesta – gotický hrad Öregvár z 15. storočia. Po ťažkej histórii sa v roku 1727 dostal v zlom stave do rúk Jószefa Esterházyho. Dnes je sprístupnený širokej verejnosti, interiér ukrýva rôzne umelecké zbierky a výstavy.

Eszterházyovci sa spájajú aj s ďalšou zaujímavou pamätihodnosťou. Ich kaštieľ z roku 1764 slúžil dlhý čas ako nemocnica, dnes sa v ňom konajú výstavy. Spomedzi múzeí púta pozornosť Múzeum kópií gréckych a rímskych sôch.

Spoľahlivý hotel a penzión

Trojhviezdičkový Hotel Arnold leží priamo v centre mesta a v blízkosti Starého jazera. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Pozitívne ohlasy, férové ceny. Všetky recenzie si môžete zobraziť po kliknutí na názov hotela. Klimatizované izby sú zariadené dreveným nábytkom, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Nechýba ani TV a pracovný stôl.

Veľmi príjemné a lacné ubytovanie v Tate ponúka penzión Tata Panzió. Poloha pri Starom jazere, len 500 metrov od centra. V blízkom okolí je reštaurácia a niekoľko obchodov, kúpalisko je vo vzdialenosti 2 km. Raňajky sú spoplatnené, súkromné parkovisko je dostupné zdarma. Bezplatne môžete so sebou ubytovať aj svojho domáceho miláčika. Jedinou nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Izby a apartmány sú veľmi dobre vybavené, klimatizované a odhlučnené. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón s výhľadom na mesto, samozrejmosťou je aj kúpeľňa, TV a chladnička. Apartmány majú aj plne vybavenú kuchynku s jedálňou. Fotky a možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na názov penziónu.

19740_5945

Objednať ubytovanie v Tate!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *