Pamiatky a nocľah v rumunskej Sighisoare

Publikované dec 4, 2014 v kategórii Rumunsko

Pamiatky a nocľah v rumunskej Sighisoare

Rumunsko má niekoľko zaujímavých miest, ktoré sa tešia veľkej obľube turistov. Väčšina z nich láka na spojitosť so stredovekým kniežaťom Vladom, ktorí sa stal predlohou pre román o Drakulovi.

Jedným z takýchto miest je i Sighisoara. Má polohu v centrálnej časti krajiny a podľa mnohých názorov je jej najkrajším mestom. A ak tu náhodou budete chcieť prespať, určite si prezrite naše tipy na konci článku.

História a zaujímavé atrakcie

Sighisoaru založili v 12. storočí Nemci (sedmohradskí Sasi), ktorí tu žili až do konca druhej svetovej vojny. Zaslúžili sa o zveľaďovanie a opevňovanie mesta. Dodnes sa zachovalo pôvabné historické centrum, ktoré by ste počas svojej návštevy určite mali vidieť. Nachádza sa na kopci nad mestom, je dokonca zapísané na zozname UNESCO. V roku 1431 sa tu narodil Vlad III. Tepeš, jednou z mnohých atrakcií je jeho busta a údajný rodný dom. V jeho priestoroch je aj jedna z najlepších (a najdrahších) reštaurácii a Múzeum zbraní (pomerne malé, expozícia stredovekých zbraní).

Sighisoara môže na prvý pohľad vyzerať špinavo a zanedbane, tak ako väčšina rumunských miest. Je však naozaj pekná a po bližšom spoznaní pravdepodobne zmeníte názor.

Jedným z hlavných symbolov mesta je 64 metrov vysoká Hodinová veža s orlojom. Postavená bola v 13. storočí, z vrcholu si môžete užiť výborný výhľad na celé okolie. Spomienkou na bývalých obyvateľov je cintorín s množstvom náhrobkov Nemcov, neďaleko ktorého je kostol s freskami a kryptou.

Overené penzióny

Príjemné ubytovanie v Sighisoare zoženiete veľmi lacno, okrem dobrých hotelov tu nájdete predovšetkým desiatky útulných penziónov s domácou atmosférou. Jedným z nich je dvojhviezdičkový Pension Sighisoara. Predošlí hostia si pochvaľujú polohu blízko historického centra (10 minút chôdze), nesmierne priateľský personál, vynikajúce vybavenie ubytovacích jednotiek a čistotu. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie. Hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov a jazdu na koni. Ubytovacie kapacity tvoria izby a apartmány, súčasťou izieb je kúpeľňa, chladnička a TV. Priestranné apartmány sú vybavené i vlastnou kuchynkou. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet a parkovanie.

Krásne HD zábery

Vynikajúcou polohou sa pýši štvorhviezdičkový penzión Casa Cositorarului, situovaný neďaleko historického centra a najvýznamnejších pamiatok, ku ktorým sa pohodlne dostanete pešo. V celom zariadení je bezplatné Wi-Fi, daňou za výhodnú polohu je však spoplatnené parkovisko (zhruba 3,5€/deň). Všetky priestranné izby sa pýšia výhľadom na pamiatky a stredovekým nábytkom. Povinnou výbavou je kúpeľňa so županmi, minibar, TV a kúrenie. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prezrieť si aktuálne ponuky nocľahu.

street-of-sighisoara-199831-m

Objednať ubytovanie v Sighisoare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *