Tipy na atrakcie a nocľah v Salgótarjáne

Publikované aug 14, 2014 v kategórii Maďarsko

Tipy na atrakcie a nocľah v Salgótarjáne

V blízkosti hraníc so Slovenskom leží maďarské mestečko Salgótarján (po slovensky Šalgotarján). Obklopuje ho krásna príroda, história mesta je úzko spätá s baníctvom. V okolí sa nachádzajú zaujímavé turistické atrakcie.

Slováci sem cestujú aj za výhodnými nákupmi. Lacnejšie tu kúpite napríklad potraviny, nábytok a stavebniny. Ak by ste tu náhodou chceli stráviť noc, odporúčame prezrieť tipy na ubytovanie na konci článku.

História a atrakcie

Salgótarján je pomerne mladé mesto, vzniklo v roku 1922. Vzniklo na unikátnom mieste spojenia vulkanických pohorí (Karancs a Medves) a severného úpätia pohoria Mátra (najväčšie pohorie v Maďarsku).

Zábery mesta

Vyvýšené horské oblasti boli lákavé pre staviteľov hradov. Návštevníci mesta dnes môžu obdivovať napríklad pozostatky hradu Salgó (v blízkosti mesta), z ktorého si môžete vychutnať krásny výhľad na široké okolie. V blízkosti hraníc so Slovenskom leží hrad Šomoška. Severná strana hradu sa pýši unikátnym čadičovým výlevom, turistickou atrakciou je aj najväčšia čadičová planina v strednej Európe.

Banícke múzeum

Veľa turistov nevynechá pri svojom pobyte návštevu prvého prírodného podzemného múzea, v ktorom sa dozviete viac o histórii a technických pamiatkach Nógrádskej kotliny. Funguje už od roku 1965, na dvore sa nachádza priemyselný skanzen s dopravnými prostriedkami (lokomotívy, vagóny). Otvorené je každý deň (10:00 – 14:00) okrem pondelka, od začiatku apríla do konca septembra

Kde sa oplatí ubytovať?

Trojhviezdičkový Salgó Hotel leží len 3 km od hraníc so Slovenskom a hradu Salgó. Hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu a reštauráciu s rôznymi maďarskými špecialitami. Vo voľnom čase si môžete zahrať šípky a stolný tenis, prípadne využiť ponuku masážnych procedúr. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovacie jednotky sú vybavené kúpeľňou, káblovou TV a kúrením. Aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Lacné ubytovanie poskytuje aj zariadenie Medves Vendégház, situované 5 minút jazdy od hradu Šomoška. Obklopuje ho záhrada s terasou a grilom, v blízkom okolí je obchod s potravinami a detské ihrisko. Využiť dokonca môžete aj jazdu na koni. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a k dispozícii je aj súkromné parkovisko. Hostia môžu využívať spoločnú kompletne vybavenú kuchynku (apartmány majú vlastnú). Izby majú výhľad na hory, ich súčasťou je TV, kúpeľňa a ventilátor. Fotky a ceny zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

85523673

Objednať ubytovanie v Salgótarjáne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *