Čo sa oplatí vidieť vo francúzskom Reims?

Publikované aug 31, 2014 v kategórii Francúzsko

Čo sa oplatí vidieť vo francúzskom Reims?

Historické a univerzitné mesto, sídlo arcibiskupa. Francúzsky Reims (nazývaný aj Remeš) je hlavným mestom regiónu Champagne-Ardenne, ktorý svet pozná hlavne vďaka výrobe šampanského.

Rovinatý Reims totiž obklopujú vinice a Remešské pohorie (Montagne de Reims), preteká ním aj rieka Vesle. Najbližšie veľké medzinárodné letisko sa nachádza v Paríži, ktorý je vo vzdialenosti približne 150 km.

Tipy na atrakcie

Na žiadosť remešského arcibiskupa sa začiatkom 13. storočia začala budovať veľkolepá katedrála Notre Dame, často označovaná ako majstrovské dielo vrcholnej gotiky. Jej súčasťou je korunovačná miestnosť, Reims slúžil stáročia ako korunovačné mesto.

Katedrála na videu

Katedrála bola zapísaná na zoznam UNESCO, podobne ako biskupský palác s bronzovou sochou Johanky z Arku a bazilika svätého Remigia. Tá sa nachádza na opačnej strane historického centra, približne 1,5 km od katedrály. Bola postavená na hrobe svätého Remigia, remešského biskupa. Veľmi negatívne ju poznačila druhá svetová vojna, rekonštrukcia jej však vrátila pôvodnú krásu. V jej blízkosti môžete navštíviť Múzeum opátstva svätého Remigia a rozsiahlou zbierkou náboženských predmetov a artefaktov.

Kolíska šampanského

Priaznivci šumivého vína by si nemali nechať ujsť návštevu miesta, kde prebieha jeho výroba. Nekonečné umelé jaskyne sú v hĺbke až 30 metrov pod zemou, kde môžete očakávať teplotu okolo 10°C. Masívna „pivnica“ Champagne Pommery je vyzdobená krásnymi maľbami, obdivovať tu môžete aj najväčšiu nádrž na víno na svete.

Tu sa oplatí ubytovať

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkový apartmánový hotel Park and Suites Elegance Reims. Všetky recenzie si môžete zobraziť po kliknutí na jeho názov. Kvôli svojej polohe (6 km od historického centra) je vhodný skôr pre tých, ktorí sem pricestujú autom. Každé ráno sa podávajú chutné raňajky s domácimi džemami a džúsmi. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Štúdiá a apartmány sú príjemne farebne zariadené. Samozrejmosťou je vlastná kuchynka, kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou.

Chcete sa radšej ubytovať v centre Reimsu? Prezrite si trojhviezdičkový Hôtel Le Bristol a recenzie predošlých hotelových hostí. Tí okrem polohy chvália aj hotelovú reštauráciu, parkovisko v podzemnej garáži (spoplatnené) a ochotný personál. Vlaková stanica je vo vzdialenosti 300 metrov, katedrála je vzdialená 750 metrov. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi. Izby sú vybavené balkónom a kúpeľnou so sušičom vlasov, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a rýchlovarná kanvica.

jeanne-darc-585956-m

Objednať ubytovanie v Reimse!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *