Pláže a ubytovanie v píniovom meste Pineto

Publikované feb 19, 2014 v kategórii Taliansko

Pláže a ubytovanie v píniovom meste Pineto

Talianske pobrežné letovisko Pineto v regióne Abruzzo získalo svoje pomenovanie podľa píniových lesov, ktoré obklopujú dlhú piesočnatú pláž. Žiadne staroveké a stredoveké pamiatky tu nenájdete, dovolenkárov sem láka iba kúpanie v mori.

Pineto patrí medzi tzv. „sedem sestier“ – označenie pre sedem najvýznamnejších pobrežných letovísk provincie Teramo. Kompletný zoznam ponuky ubytovania je dostupný na rezervačných systémoch, nižšie ponúkneme konkrétne overené tipy.

História mestečka

Od rímskych čias až do roku 1800 tu prakticky takmer nikto nežil a nestáli tu žiadne domy. Situácia sa zmenila po vybudovaní cesty k moru, veľký význam malo postavenie železnice v roku 1860. O rozvoj letoviska sa zaslúžil najmä Luigi Filiani, ktorý si od námorného úradu prenajal pláže a pozdĺž nich zasadil 2000 píniových stromov. Písal sa rok 1923. O dva roky neskôr sa inšpiroval dielom La Pioggia nel Pineto (Dážď v píniovom háji) a rozhodol sa oblasť pomenovať názvom Pineto.

Pláž a aquapark

Piesočnatá pláž v Pinete je dlhá vyše 7 kilometrov. Tvorí ju piesok a je vhodná aj pre rodiny s deťmi (pozvoľný vstup). Pre svoju čistotu a kvalitu si vyslúžila ocenenie modrá vlajka. Poctivo udržiavané pláže sú väčšinou spoplatnené, nájdu sa tu však aj verejné úseky. Za ďalšími plážami môžete zájsť do okolitých letovísk (Alba Adriatica, San Benedetto del Tronto atď.).

Krásne zábery z Pineta

20 km od Pineta leží známy aquapark Onda Blu, v ktorom sa môžete do sýtosti odreagovať na rôznych tobogánoch a vodných atrakciách. Je otvorený počas letnej sezóny. Celodenné vstupné stojí zvyčajne 20€, za deti sa platí 15€ (deti do 100 cm majú vstup zdarma). Viac informácii o aquaparku nájdete na jeho oficiálnom webe (vpravo hore kliknite na anglickú alebo nemeckú vlajku).

Tipy pre najlepšie ubytovanie

Spomedzi hotelov v Pinete má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkový Hotel Miramare. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália hlavne súkromnú hotelovú pláž, čistotu, priateľský personál a majiteľov, kvalitné služby a čerstvé ovocie na izbe. Všetky hodnotenia si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Počas letnej sezóny je otvorená hotelová reštaurácia, v ktorej sa pripravujú tradičné regionálne pokrmy. Klimatizované a odhlučnené izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov.

Vlastnú pláž a vonkajší bazén má aj štvorhviezdičkový Hotel Ambasciatori. Každé ráno sa podávajú raňajky (v priaznivom počasí na slnečnej terase), ktoré zahŕňajú napríklad chutné domáce zákusky. Je možné priplatiť za polpenziu a plnú penziu, počas celého dňa je nepretržite dostupná hotelová reštaurácia. V celom areáli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, hostia môžu využívať hotelové parkovisko (zdarma). Klimatizované izby sú vybavené vlastným balkónom, súčasťou je aj kúpeľňa so sprchovým kútom a TV. Kliknutím na názov hotela si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania.

Cerrano

Objednať ubytovanie v Pinete!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *