Užitočné tipy pred pobytom v španielskom letovisku Almería

Publikované feb 25, 2014 v kategórii Španielsko

Užitočné tipy pred pobytom v španielskom letovisku Almería

Hlavným mestom provincie Almería na východnom pobreží Andalúzie je letovisko s rovnakým názvom – Almería. Z jednej strany je táto oblasť obklopená horami, z druhej zase dlhými plážami a osviežujúcim morom.

Vysoké teploty zabezpečujú viac ako 320 slnečných dní ročne, teplo je tu aj počas zimy (priemerná teplota je 18°C). Nachádza sa tu dokonca aj jediná polopúšť v Európe, nesie názov Taberna.

Letisko a doprava do centra

Almería má vlastné letisko, nachádzajúce sa 9 km východne od mesta. Využíva sa hlavne sezónne, lietajú sem aj nízkonákladové spoločnosti (Ryanair, SmartWings, easyJet). Letisko spája s centrom mesta autobusová linka L-20. Premáva každú polhodinu, ráno dokonca každých 15 minút. Prvý autobus odchádza o 7:33, posledný nočný autobus odchádza o 22:33. Lístok stojí 1€. Ďalšou možnosťou je taxík, za ktorý by ste mali zaplatiť približne 15€.

Pamiatky a pláže

Arabi založili mesto v roku 955. V priebehu 10. storočia postavili aj pevnosť Alcazaba, ktorá je najvýznamnejšou pamätihodnosťou v meste. Návštevníkov bažiacich po pamiatkach láka aj katedrála, ktorá bola kedysi mešitou.

Propagačné video mesta

Na pobreží Costa de Almería leží viacero obľúbených letovísk, kde si môžu dovolenkári naplno vychutnať dlhé pláže s bielym pieskom a priezračnou vodou. Rajom pre nudistov je pláž El Playazo vo Vera – jedna z najväčších nudistických pláží v Európe.

Hotely a ubytovanie

Výhodné ubytovanie v historickom centre mesta ponúka napríklad dvojhviezdičkový Torreluz Centro. Vďaka skvelej polohe sa ku spomínaným pamiatkam dostanete chôdzou do niekoľkých minút. V blízkom okolí sú rôzne reštaurácie a populárne tapas bary. Predošlí hostia chvália príjemné zariadenie a ochotný personál, všetky hodnotenia si môžete prečítať kliknutím na názov hotela. Moderne vybavené izby sú klimatizované a odhlučnené. Samozrejmou súčasťou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je však spoplatnené.

Pozitívne ohlasy a férové ceny má aj blízky štvorhviezdičkový hotel Nuevo Torreluz. Nájdete ho na námestí Plaza Flores v srdci historického centra mesta, len niekoľko stoviek metrov od dôležitých atrakcií. Na pláž sa dostanete za 20 minút chôdze. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie s tradičnou regionálnou kuchyňou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, hotelové parkovisko je spoplatnené. Klimatizované a dobre vybavené izby majú vlastnú kúpeľňu, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a trezor na laptop. Recenzie predošlých hostí a fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

almeria-sky-894630-m

Objednať ubytovanie v Almeríi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *