Historický Dijon preslávila horčica

Publikované máj 15, 2014 v kategórii Francúzsko

Historický Dijon preslávila horčica

Hlavným mestom regiónu Burgundsko na východe Francúzska je historický Dijon. Mnohí ho poznajú ako domov dijonskej horčice, známy je aj vďaka stredovekej architektúre, ktorá sa už stáročia nezmenila.

Turisti sem cestujú hlavne za príjemnou atmosférou a pamiatkami, veľkým lákadlom je aj veľký jesenný gastronomický festival a výstava kvetín Florissimo (koná sa raz za 3 roky). V okolitých obciach sa začiatkom septembra koná vinobranie.

Doprava po meste

Celý región je dostatočne pokrytý vlakovou a autobusovou dopravou. Výlety do širšieho okolia sú však pomerne drahé a viac sa oplatí cestovať autom. Cez centrum mesta a pešiu zónu prechádza bezplatný minibus pre turistov aj domácich obyvateľov.

Čo sa oplatí navštíviť?

Medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta určite patrí Vojvodský palác v historickom centre na námestí Place de la Libération. Bývalé sídlo vojvodov dnes slúži ako radnica a Múzeum výtvarných umení. Pri stavbe budovy bolo použitých viacero umeleckých slohov, najstaršia časť sa totiž postavila v 14. storočí a palác sa neskôr upravoval medzi 17. až 19. storočím. Ďalšou dôležitou pamiatkou je katedrála svätého Benigna Dijonského (13. až 14. storočie). Hneď vedľa nej sídli Múzem archeológie s rôznymi artefaktmi zo „zlatého pobrežia“ La Côte d’Or.

HD zábery z Dijonu

Odporúčame tieto hotely

200 metrov od vlakovej stanice sa v centre mesta nachádza trojhviezdičkový Hôtel Le Jura. Okrem veľmi dobrej polohy si predošlí hostia pochvaľujú aj milý personál, výborné raňajky (spoplatnené) a čistotu ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, za parkovanie si však budete musieť priplatiť. Z moderne zariadených izieb si môžete vychutnať príjemný výhľad na mesto a záhradu. Samozrejmosťou je TV, kúrenie, kúpeľňa s vaňou a sušičom vlasov. Na drink môžete zájsť do hotelového baru pri recepcii.

Medzi najznámejšie hotely v Dijone patrí trojhviezdičkový Hotel Des Ducs. Je situovaný v historickom centre, v blízkom okolí sú rôzne turistické atrakcie (napríklad spomínaný palác s múzeom). Parkovanie je spoplatnené, v celom zariadení je však bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky ubytovacie jednotky sú odhlučnené, väčšina je klimatizovaná. Samozrejmou súčasťou je moderná kúpeľňa so sušičom vlasov a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny ubytovania, fotky hotela a recenzie predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie (názov hotela).

place-darcy-196587-m

Objednať ubytovanie v Dijone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *