Čo sa oplatí vidieť vo švajčiarskom Davose?

Publikované sep 15, 2014 v kategórii Švajčiarsko

Čo sa oplatí vidieť vo švajčiarskom Davose?

Najvyššie položené európske mesto (1560 metrov nad morom) leží v západnej časti Švajčiarska a volá sa Davos. Je situované v objatí Plessurských Álp a pohoria Albula. Preteká ním rieka Landwasser.

Davos má povesť špičkovej a prestížnej lyžiarskej oblasti, pobyty tu zvyknú tráviť celebrity z celého sveta. Je známy aj vďaka čistému vzduchu, od polovice 19. storočia sa sem cestuje za liečbou dýchacích problémov.

Čo sa tu oplatí vidieť?

V lete i v zime si môžete užiť turistiku a športy v nádhernej horskej prírode. Väčšina návštevníkov sa však rozhodne aj pre návštevu mesta. Davos je trochu odlišný od iných turistických destinácii. Nenájdete tu žiadne významné pamiatky a ani veľké obchodné centrá. Mesto v podstate tvoria dve hlavné ulice, ktoré sa pohodlne dajú prejsť aj pešo.

Tak ako snáď vo všetkých švajčiarskych mestách, aj v Davose rátajte s vysokými cenami tovaru a služieb.

Nachádza sa tu niekoľko múzeí (športu, medicíny, hračiek, umenia), vidieť môžete aj najväčšie prírodné klzisko v Európe. Počas celého roka sú otvorené obchody so širokým sortimentom, z ktorých si môžete domov priniesť napríklad luxusné švajčiarske hodinky, nože, čokolády a syry. Ďalšou atrakciou je najvyššie položený pivovar v Európe (1625 metrov nad morom) v časti Davos Monstein, kde sa pivo Monsteiner Bier vyrába už od roku 1939.

Lyžovanie v Davose a okolí

6 hlavných lyžiarskych stredísk (Parsenn/Gotschna, Jakobshorn, Pischahorn, Rinehorn, Madrisahorn, Schatzalp) ponúka svojim návštevníkom stovky kilometrov poctivo udržiavaných zjazdoviek, dostať sa k nim môžete bezplatným skibusom. Následne sa môžete modernými lanovkami vyviezť až do výšky 2600 metrov nad morom. Množstvo prírodného snehu a skvelé služby sú zárukou výborného zážitku.

Zimná dovolenka v Davose

Tipy na overené hotely

Pozitívne ohlasy má štvorhviezdičkoý Central Swiss Quality Sporthotel, nachádzajúci sa v blízkosti hlavnej nákupnej ulice a stanice lanovky. Hostia majú k dispozícii krytý bazén, vírivku, sauny a solárium. V hotelovej reštaurácii sa podávajú tradičné švajčiarske špeciality. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie, za parkovanie si však budete musieť priplatiť. Raňajky sú predražené (16€/osoba). Súčasťou štúdií a apartmánov je však kuchynka, vďaka ktorej si stravu môžete pripravovať sami. Nechýba ani balkón, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Aktuálne možnosti rezervácie a recenzie predošlých hotelových návštevníkov si neváhajte prečítať po kliknutí na názov zariadenia.

Výbornú polohu pri centre (300 metrov) a stanici lanovky (500 metrov) má aj trojhviezdičkový Clubhotel, v ktorom si hostia môžu taktiež dopriať relax vo vnútornom bazéne a niekoľkých saunách. V letných mesiacoch je možné využívať tenisový kurt. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Za parkovanie si budete musieť priplatiť. Priestranné a príjemne zariadené izby majú kúpeľňu s vaňou a TV. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prezrieť si hodnotenia od predchádzajúcich návštevníkov.

davos-260560-m

Objednať ubytovanie v Davose!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *