Prírodné krásy a nocľah v poľskom meste Augustów

Publikované máj 20, 2015 v kategórii Poľsko

Prírodné krásy a nocľah v poľskom meste Augustów

V severovýchodnej časti Poľska v Podleskom vojvodstve leží mesto Augustów, známe svojimi prírodnými krásami. V menšej miere je rozvinutý drevospracujúci, potravinársky a tabakový priemysel.

Medzi turistami je známe ako rekreačné stredisko. Výhodou je i poloha neďaleko hraníc s Litvou, Bieloruskom a Ruskom (Kaliningradská oblasť). Na konci článku nájdete tipy na spoľahlivé ubytovanie.

História a atrakcie

Mesto na rieke Netta založila poľská kráľovná Bona Sforza v roku 1546, o pár rokov mu jej syn pridelil mestské práva. Počas histórie ovplyvnilo Augustów niekoľko nepríjemných udalostí – vpády Tatárov, morová epidémia a svetové vojny. Počas 2. svetovej vojny sa zničilo približne 70% mesta, neprežila ju väčšina obyvateľov.

Zábery z mesta

Historické centrum si zachovalo svoje pôvodné dláždené uličky a je vhodným miestom na príjemnú prechádzku. Najväčšiu pozornosť však pútajú okolité národné parky a jazerá s názvami Sajno, Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne (a ďalšie menšie). Sú prepojené kanálom, ktorý je známou vodnou cestou. Užiť si môžete plavbu na loďke, kajakovú turistiku, alebo napríklad vodné lyžovanie. Väčšiu časť územia tvoria lesy (35%) a spomínaná voda (26%).

Tipy na ubytovanie za super ceny

Veľkej obľube sa teší penzión Stary Dom, sídliaci v staršej drevenici. Obklopuje ho rozsiahla záhrada s grilom, v blízkosti je les a jazero. Hostia môžu využiť požičovňu kajakov a bicyklov. Predošlí návštevníci pochvaľujú milého majiteľa, nízke ceny, dobrú prístupnosť, čistotu a rodinnú atmosféru. Odporúčam prečítať všetky hodnotenia po kliknutí na názov penziónu. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné parkovisko i Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami a apartmánmi. Útulné izby majú vlastnú kúpeľňu, kúrenie, TV, chladničku, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu a riad. Priestranné apartmány majú plne vybavenú kuchynku.

Ďalšou voľbou môže byť Hostel Augustów, ležiaci medzi jazerami Necko a Białe. K dispozícii je reštaurácia s tradičnou poľskou kuchyňou a bar, v cene pobytu sú zahrnuté raňajky. Hostia môžu využívať bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie. Nízke ceny, milý personál, výhodná poloha. Po kliknutí na názov hostela si môžete prezrieť všetky recenzie od predchádzajúcich návštevníkov. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom, nechýba ani TV a kúrenie.

382928

Objednať ubytovanie v Augustówe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *