Atrakcie a ubytovanie na ostrove Gran Canaria

Publikované mar 16, 2014 v kategórii Španielsko

Atrakcie a ubytovanie na ostrove Gran Canaria

Len necelých 100 km od pobrežia Afriky leží v Atlantickom oceáne súostrovie vulkanického pôvodu. Gran Canaria má vďaka svojej polohe celoročne príjemné počasie, super pláže a ideálne podmienky na vodné športy.

Pri východnom pobreží ostrova sa nachádza medzinárodné letisko. Veľkou výhodou je fakt, že sem premáva napríklad aj nízkonákladovka Ryanair. Počas posledných rokov však niektoré spojenie zrušil.

Čo sa oplatí vidieť?

Povrch ostrova je hornatý a všetky obľúbené letoviská sa nachádzajú na pomerne „rovnejšom“ juhu. Jedným z tých známejších je Maspalomas, kde môžete obdivovať vysoké piesočnaté duny. Ich územie bolo dokonca vyhlásené za národný park.

Maspalomas priamo susedí s ďalšou vyhľadávanou destináciou Playa de Inglés. Dlhé kilometre miestnych pláží tvorí piesok, ktorý má občas šedé a čierne sfarbenie. Dôvodom je práve sopečný pôvod ostrova.

Výhľad na Gran Canariu počas výletu helikoptérou

Tipy na pláže

Pri hlavnom meste Las Palmas sa nachádza 6 kilometrov dlhá pláž Las Canteras. Má vynikajúce podmienky na vodné športy, zvyčajne vôbec nebýva preplnená. Len pár kilometrov od letiska nájdete pláž Playa Del Hombre, kde si tiež užijete pokojné a príjemné kúpanie.

Tipy ohľadom ubytovania

Ako sme už spomínali, s najväčšou pravdepodobnosťou zamierite pri svojej dovolenke na Gran Canarii do niektorého z letovísk v južnej časti ostrova. Kompletný prehľad ubytovacích zariadení si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov. Nižšie ponúkame 2 tipy na ubytovanie v hlavnom meste Las Palmas, ktoré sa nachádza v severnej časti.

Overené hotely

Priamo pri spomínanej pláži Las Canteras nájdete trojhviezdičkový Hotel Faycán. Predošlí hostia chvália prívetivý personál, skvelé služby, chutné raňajky a úžasnú polohu blízko pláže a centra mesta. Raňajky sú v cene pobytu, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Súčasťou priestranných izieb je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa s vaňou a chladnička. Za príplatok si môžete rezervovať štúdiá, ktoré majú aj vlastnú kuchynku. Aktuálne ceny (veľmi výhodné) si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

Výhľad na pláž Canteras si môžete užiť aj zo štvorhviezdičkového hotela Exe Las Canteras. Odporúčame prezrieť hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov kliknutím na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Za príplatok je možné navštíviť hotelové wellness centrum a využiť ponuku rôznych relaxačných procedúr. Priestranné izby sú moderne zariadené a klimatizované. Povinnou výbavou je kúpeľňa, telefón, TV s plochou obrazovkou a minibar.

teide-1248419-m

Objednať ubytovanie na Gran Canarii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *