„Nové malé Benátky“ v Livorne

Publikované jan 12, 2014 v kategórii Taliansko

„Nové malé Benátky“ v Livorne

Na skalnatom pobreží Tyrrhenského mora sa rozprestiera jedno z najväčších miest regiónu Toskánsko. Od 16. storočia začalo naberať na význame vďaka prístavu, ktorý je najväčší v oblasti.

V talianskom Livorne, ležiacom zhruba 20 km od známeho mesta so šikmou vežou Pisa, sa však v porovnaní s ostatnými toskánskymi mestami nezachovalo množstvo pamiatok. Počas druhej svetovej vojny tu stála fašistická námorná základňa, ktorá sa nevyhla bombardovaniu.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Niektoré významné pamätihodnosti sa však skaze vo vojnovom období vyhli, prípadne boli čiastočne poškodené a neskôr obnovené. Takýto osud postihol mestskú katedrálu na námestí Piazza Grande, ktorá v roku 1959 prebehla nákladnou rekonštrukciou.

Pár záberov mesta na videu

V meste nájdete dve pevnosti. Prvou je Fotezza Vecchia z roku 1518, ležiaca v historickom centre mesta. Druhou je Fortezza Nuova z roku 1952, týčiaca sa nad Kráľovským kanálom. Väčšina turistov vyhľadáva starú rybársku a námornícku štvrť Venezia Nuova na okraji mesta. V preklade znamená „Nové Benátky“, nakoľko je celá pospájaná sieťou kanálov. Vďaka kanálu Navicelli je Livorno spojené napríklad so spomínanou Pisou.

Tipy na výborné hotely

Predchádzajúci návštevníci si veľmi pochvaľujú štvorhviezdičkový Max Hotel Livorno. Moderný a čistý hotel spojený s nákupným centrom Le Torri je vzdialený 10 minút jazdy od centra mesta a niekoľko stoviek metrov od železničnej stanice. Jeho súčasťou je hotelová reštaurácia Nova Hosteria, kde si môžete pochutnať na tradičných talianskych špecialitách. Každé ráno sa podávajú raňajky, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. Klimatizované ubytovacie jednotky sú vybavené mramorovou kúpeľňou s vaňou, nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Odporúčame kliknúť na odkaz vyššie a prečítať si recenzie predošlých hotelových hostí.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Hotel Navy. Výhodná poloha pri pobreží, milý personál, veľmi dobré vybavenie ubytovacích jednotiek. Malý útulný hotel. V cene pobytu sú chutné raňajky, ktoré Vám v zimných mesiacoch donesú až priamo na izbu. Na požiadanie je dostupná polpenzia. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Priestranné izby sú klimatizované a odhlučnené, majú vysoké stropy. Súčasťou mramorových kúpeľní je vaňa alebo sprchový kút, nechýba ani chladnička a TV s plochou obrazovkou. Zobrazenie aktuálnych cien ubytovania je možné po kliknutí na názov hotela.

livorno-816141-m

Objednať ubytovanie v Livorne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *