Atrakcie a overené apartmány v Podgore

Publikované dec 31, 2013 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie a overené apartmány v Podgore

Chorvátska Podgora je obľúbenou turistickou destináciou na pobreží Makarskej riviéry. Leží na úpätí horského masívu Biokovo, 10 km od Makarskej a 65 km od Splitu.

Prvé zmienky o Podgore sa v historických záznamoch objavujú až v 19. storočí, kde sa spomína ako rybárska obec. Okrem rybolovu a poľnohospodárstva je zdrojom obživy miestnych obyvateľov hlavne cestovný ruch, mnohí počas letnej sezóny prenajímajú turistom apartmány.

Premena z dedinky na rušné letovisko

Pôvodná obec bola zničená počas zemetrasenia v roku 1962. Počas posledných dekád však význam Podgory začal prudko rásť, na pobreží sa začali stavať ubytovacie zariadenia pre dovolenkárov, ktorých počet sa každoročne zvyšoval.

Z roku 1962 pochádzajú aj niektoré z miestnych pamätihodností – napríklad pamätník „Galebova krila“ (obrovské symbolické krídlo čajky na počesť juhoslávskeho vojenského námorníctva) a moderný kostol na okraji obce v časti Čaklje.

Kúpanie a pláže

Celým pobrežím sa tiahne krásna pláž, tvorená drobnými kamienkami a pieskom. Vďaka poctivej údržbe je ocenená „modrou vlajkou“. Je pomerne úzka, počas sezóny (hlavne júl-august) býva preplnená. Ďalšie pláže sa nachádzajú smerom na severozápad a juhovýchod.

Vlny na pláži

Tipy na skvelé apartmány

Výhodou rezervačných systémov ubytovania je fakt, že sa pri každom zariadení nachádzajú recenzie od predchádzajúcich návštevníkov. Vďaka tomu si môžete všetky apartmány a hotely zoradiť podľa hodnotení, čím ľahko zistíte ktoré zariadenia sú najlepšie.

Výbornými hodnoteniami sa môže pýšiť trojhviezdičkové zariadenie Apartments Kunac. Nachádza sa v pokojnom zálive, obklopujú ho stromy, pláž je vzdialená len niekoľko desiatok metrov. Centrum Podgory je vo vzdialenosti 700 metrov. V okolí sa nachádzajú rôzne reštaurácie, potraviny, obchody, kaviarne a nočné kluby. Okrem vodných športov môžete aktívne oddychovať pri tenise, na pláži sa dajú požičať aj skútre a štvorkolky. Výhodou je výborné napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) majú klimatizáciu a výhľad na more. Samozrejmou súčasťou je aj vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Pre aktuálne ceny a rezerváciu kliknite na odkaz vyššie.

Trojhviezdičkové apartmány Apartments Raos Podgora nájdete v tichej oblasti, len 100 metrov od pláže. Hostia vo svojich hodnoteniach vyzdvihujú priateľských a snaživých majiteľov (dá sa dohovoriť po anglicky), možnosť ubytovať sa so psom, priestrannosť apartmánov a krásny výhľad. V blízkosti sa nachádza obchod s potravinami a reštaurácia, do centra sa dostanete za pár minút chôdze. Zaujímavým spestrením dovolenky môže byť návšteva prírodného parku Biokovo (vzdialený 3 km) a raftovanie na rieke Cetina (stačí požiadať majiteľa). Viac info a ceny apartmánov nájdete po kliknutí na názov zariadenia cez odkaz vyššie.

podgora_07

Objednať ubytovanie v Podgore!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *