Tichá obec Živogošće na pobreží Makarskej riviéry

Publikované jan 7, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tichá obec Živogošće na pobreží Makarskej riviéry

Malú dedinku Živogošće na pobreží Makarskej riviéry obýva len niekoľko stoviek obyvateľov, počas leta sem však cestujú turisti z rôznych kútov Európy. Dôvodom je práve prímorská poloha a dlhé pláže.

Záujem dovolenkárov využívajú práve domáci obyvatelia, pre ktorých je zdrojom obživy (okrem rybolovu a poľnohospodárstva) cestovný ruch. Prenajímajú napríklad apartmány, tipy na overené zariadenia nájdete v tomto článku.

História obce

Územie Živogošće bolo obývané už od dávnych rímskych a ilýrskych čias. Prvá zmienka o obci s dnešným názvom sa v historických prameňoch spomína v 13. storočí. V roku 1616 sa založil františkánsky kláštor, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie sakrálne pamätihodnosti v okolí.

Pár príjemných záberov

Spomedzi ďalších pamiatok tu návštevníci môžu obdivovať zachované pôvodné meštiacke domy a epigram na skale Pokrivenica, ktorý sem vytesal rímsky kvestor Luciano v roku 474.

Pláže a kúpanie

Živogošće sa rozdeľuje na 3 časti – Porat, Mala Duba a Blato. Pobrežie tvoria príjemné pláže, ktoré sú tvorené prevažne jemnými okruhliakmi a pieskom. Príjemným prekvapením je aj čisté a priezračné more. Za plážami sa oplatí vycestovať aj do okolia, napríklad do blízkeho mesta Makarska (16 km).

Overené a kvalitné apartmány

Výborné hodnotenia má trojhviezdičková Villa Filip, nachádzajúca sa priamo pri pláži v časti Porat. V blízkosti je aj nudistická pláž. Tiché miesto, vhodné na pokojnú rodinnú dovolenku. Najbližšia reštaurácia je vo vzdialenosti až 4 km, hostia sa však môžu stravovať v blízkom partnerskom zariadení Klaricic (povieme si o ňom nižšie). Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón. Nechýba ani vlastná kuchyňa, kúpeľňa so sprchou, obývačka s TV a jedna alebo viacero spální. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, neváhajte si ich spolu s recenziami predošlých návštevníkov zobraziť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívnymi ohlasmi sa môžu pýšiť aj trojhviezdičkové Apartments Klaricic. Hostia si pochvaľujú priestranné ubytovacie jednotky, blízkosť pláže a chutnú kuchyňu (súčasťou areálu je klimatizovaná reštaurácia). Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá a apartmány), ich súčasťou je balkón s výhľadom (na záhradu alebo more). Samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Apartmány a štúdiá majú aj vlastnú kuchynku. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov vyššie.

Zivogosce (1)

Objednať ubytovanie v Živogošće!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *