Kúpanie a atrakcie v Zaostrogu na Makarskej riviére

Publikované apr 5, 2014 v kategórii Chorvátsko

Kúpanie a atrakcie v Zaostrogu na Makarskej riviére

Zaostrog je menšia prístavná obec na Makarskej riviére. Žije tu pár stoviek obyvateľov, ktorých počet podstatne prevyšuje množstvo dovolenkárov letnej sezóne. Tých sem láka miestna pláž a Jadranské more.

Zdrojom obživy miestnych ľudí je prevažne poľnohospodárstvo a rybolov, niektorí poskytujú služby v oblasti cestovného ruchu. Väčšina turistov preferuje ubytovanie v apartmánoch v súkromí.

Pamiatky a pláže

Medzi hlavné sakrálne pamätihodnosti patrí gotický kostol sv. Barbory, ktorý bol neskôr prestavaný v barokovom štýle. Veľmi krásnou stavbou je františkánsky kláštor na pobreží zo 16. storočia, v ktorom môžete obdivovať množstvo starožitností, knižnicu a umelecké predmety.

Takto vyzerajú pláže v Zaostrogu

Dovolenkárov však zaujímajú skôr pláže. Pobrežie Zaostrogu tvorí pláž dlhá vyše 1,5 km. Tvoria ju okruhliaky a piesok, vstup do mora je plynulý a vhodný pre deti. Pred horúcim slnkom sa môžete skryť v tieni okolitých borovicových lesov. Za ďalšími peknými plážami môžete vycestovať do okolitých letovísk, odporúčame navštíviť napríklad Gradač.

Overené apartmánové zariadenia

Ponuku ubytovania v Zaostrogu si neváhajte prezrieť na stránkach online rezervačného systému. Ak nenájdete nič vhodné, odporúčame hľadať v okolitých letoviskách – napríklad v spomínanom Gradači. Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičková Villa Sofia, nachádzajúca sa len 300 metrov od pláže. Súčasťou zariadenia je záhrada, veľká terasa a bar. Ubytovaní hostia majú k dispozícii aj vlastný vonkajší bazén a saunu. V pešej dostupnosti je obchod s potravinami, supermarket, banka a pošta. Predošlí hostia chvália vo svojich recenziách krásnu okolitú prírodu a sympatických majiteľov. Zo svojich izieb si môžete vychutnať výhľad na more, samozrejmou súčasťou je vlastná kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa s vaňou alebo sprchou. V obývačke nechýba posedenie a TV s plochou obrazovkou. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

200 metrov od najbližšej pláže a centra Zaostrogu sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Pehar and Rotim. Obklopuje ho záhrada, v ktorej je možné grilovať. V okolí je obchod s potravinami, reštaurácia, tenisové kurty a detské ihrisko. Výhodou je aj dobré napojenie na verejnú dopravu, autobusová zastávka je vo vzdialenosti 100 metrov. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) majú terasu s výhľadom na more, samozrejmosťou je klimatizácia. Medzi základné vybavenie patrí aj kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa, TV s plochou obrazovkou, jedna alebo viacero spální. Nechýba ani bezplatné súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Viac info a ceny ubytovania si môžete zobraziť po kliknutí na názov apartmánov.

Zaostrog_2010_by_nenjiavero

Objednať ubytovanie v Zaostrogu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *